Jak leczyć lęki w małżeństwie?

Witam mam na imię Tomek i jestem w związku małżeńskim od 18 lat . Jakieś 3lata temu moja żona oznajmiła mi że pociągają ją kobiety wtede zrobila mi awanturę jak ja to o nią nie dbałem w wyniku czego zamierza przespać się z kobietą tak dla spróbowania jednocześnie twierdzi że mnie kocha i nie zamierza odchodzić . Od tego czasu mam lęki i zrobiłem się zazdrosny boję się że jak spróbuję to się zakocha w niej i mnie zostawi co mam zrobić

Dzień Dobry Panie Tomku,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Z zaprezentowanej przez Pana relacji, wnioskuję, że otrzymał Pan od Małżonki mocny sygnał, o zaniedbywaniu Jej potrzeb/pragnień, w relacji małżeńskiej, a to jest informacja, by z uważnością zwracać uwagę na oczekiwania, by odpowiadać na potrzeby Małżonki, jak również zadbać o swoje potrzeby.

Do tego, wskazana byłaby umiejętna komunikacja między Państwem.
Partnerstwo jest możliwe, gdy dwoje Partnerów będą otwarte na Siebie, na swoje wzajemne potrzeby i gotowe, by na nie odpowiadać.
Wymagałoby to świadomej pracy, w związku/nad związkiem, poprzez aktualizację priorytetów, dotychczasowych przyzwyczajeń (nawyków)
komunikacji oraz otwartości na obustronny kompromis.

Myślę, że warto byłoby rozważyć przez Państwo, podjęcie terapii małżeńskiej, do czego inspiruję.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype lub bezpośredniego.

Serdeczności i tylko pomyślności Państwu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605