Jak rozmawiać z żoną na temat naszego życia seksualnego?

Witam, Od jakiegoś czasu mam odczucie jakbym się nie spełniał w małżeństwie. Czuje się nie dowartościowany, żona powtarza mi, że nie wyglądam jak chłopiec nie jak mężczyzna, albo z tym małym nic nie zwojujesz 12 cm. Te pytania że strony żony są ironiczne, niedostane, ale mnie bolą. Nie znam przeszłości żony bo ją ukrywa, ale na pewno nie doświadczyłem tego co ona doświadczyła przede mną. Ona czuje się spełniona tak sądzę, Ja oczekuje szacunku, ale to nie mam, już nie wspomnę o zbliżeniu, nie wiem co to seks analny czy oralny. Jestem pewny, że żona go doświadczyła Ja nie, to boli. Powoli się zamykam wobec siebie, żony nie rozmawiamy już 3 tydzień nie wiem jak długo to potrwa. Czy w ogóle ma sens rozmawiać.

Dzień dobry,
w sytuacji między Panem a żoną widać dużo złości, niezrozumienia, co skutkuje ironicznymi sugestiami, które Pana ranią i tworzą jeszcze większy dystans między Państwem. W tak intymnej sferze jak seks wyśmiewanie się z partnera raczej nie pomoże, a może tylko zranić i w efekcie właśnie prowadzi do jeszcze większej izolacji, do tego, że w ogóle nie rozmawiacie ze sobą tak długo. Dlatego warto wyjaśnić tę sytuację i zrozumieć, co stoi za tymi słowami, jakie potrzeby, niezrealizowane oczekiwania. Potrzebna jest dobra i spokojna rozmowa w bezpiecznych warunkach, bez oceniania, ironizowania. Takie warunki mogą Państwo uzyskać na konsultacji psychoterapeutycznej, gdzie z pomocą psychoterapeuty będzie można zrozumieć, co obecnie dzieje się w Państwa związku i jak dogadać się ze sobą, również w sferze seksu.
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.