Brak zainteresowania żoną w małżeństwie o krótkim stażu

facet okazuje brak zainteresowania żonie i nie chce seksu lub jest zmęczony tak się tłumaczy. Małżeństwo krótki staż po przejściach chorobowych żony operacja glejak 1st zespół recklinghausena. On zaczął chodzić na siłownię już zgubil kg i teraz rzeźba. Czy tlumaczyc to że kogoś może miec na boku, aseksualizm czy coś innego? Jak z nim rozmawiać by zrozumiał że potrzebuje tego. On mówi że myślę tylko o jednym i na tym małżeństwo się nie opiera.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe odgadnięcie przyczyny niewielkiego zainteresowania seksem, na podstawie skąpych informacji. Mogą być to zarówno przyczyny podane przez Panią, jak i wiele innych. Bardzo często po prostu naturalnie niski temperament, nieprzywiązanie dużej wagi do seksu, koncentracja na innych aspektach związku i czerpanie z nich wystarczającej satysfakcji. W takiej sytuacji problemem jest więc raczej nie małe libido, ale to, dlaczego macie Państwo trudność z rozmawianiem na ten temat, wzajemnym akceptowaniem różnic między sobą i gotowością szukania kompromisu. Polecam wspólną konsultację u psychoterapeuty seksuologa.

Pozdrawiam!

Podobne zachowanie może świadczyć o relacji pozamałżeńskiej, jednak nie musi. Warto porozmawiać z mężem. Powiedzieć o swoich potrzebach, oczekiwaniach, zapytać jego o to samo. Przyjrzeć się temu, co zmieniło się w związku, a także co jest przyczyną tych zmian oraz jak można odnaleźć to, co kiedyś sprawiło, że się Państwo w sobie zakochali. Warto także powiedzieć o swoich wątpliwościach i wnioskach.
Jeśli są Państwo zmotywowani do pracy nad relacją i ratowaniem małżeństwa, warto skorzystać z psychoterapii par i małżeństw.