Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak ochoty na seks z żoną po 12 latach małżeństwa

Witam mam 33 lata od 12 lat jestem żonaty. Od dłuższego czasu ok. roku nie mam praktycznie wcale ochoty na seks z moją żoną, nie wiem jak by było z innymi kobietami ponieważ nie zdradzam mojej żony proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Założenia kampanii antynikotynowej

Kampanie antynikotynowe mają na celu dostarczenie informacji odnośnie wpływu palenia na osobę palącą oraz jej otoczenie. O przeszkodach stojących na drodze promowania zdrowej mody niepalenia, opowiada Jan Orgelbrand.

Mgr Marta Kucz Psycholog, Poznań
15 poziom zaufania

Dzień dobry, zasadniczo polecam przeanalizowanie z psychologiem tego, co zmieniło się w pana stosunku do żony - bądź też w jej stosunku do pana. Ważną wskazówką może być ogólny poziom pobudliwości i fantazji seksualnych na codzień - w pracy, na ulicy, w marzeniach sennych, a także zmiany sytuacji życiowej - przyjście na świat/choroby dzieci/rodziców, utraty/kryzysy w pracy. Proszę pamiętać, że nawet najlepsze związki mogą zmagać się z kryzysami, także seksualnymi i wychodzić z nich wzmocnione.

0

Witaj!
Napisał pan,że ok roku nie ma pan ochoty na seks z żoną . Oczywiście przyczyny mogą być bardzo rożne od nudy lub braku porozumienia w związku do przyczyn związanych z zaburzeniami hormonalnymi lub związanych jeszcze innymi faktami . Jednak żeby to ustalić powinien pan spotkać się z seksuologiem osobiście . Proszę nie zwlekać ponieważ dalsze odwlekanie w czasie tylko pogłębia problem. Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0

Witam,
Może dobrze byłoby się zastanowić czy między panem a żoną wszystko jest w porządku? Czy w osttnim czasie nie wydarzyło się między państwem nic trudnego, co mogłoby zachwiać wiarą w Wasze małżeństwo.
Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty.
Pozdrawiam

0

Obniżony poziom libido może wynikać z wielu czynników- zarówno relacyjnych (np kryzys w małżeństwie, konflikty, niedopasowania itp), "środowiskowych" (np. stres w pracy, przemęczenie, nadmiar obowiązków i aktywności itp), jak i chorobowych (np depresja). Ważną kwestia byłoby, czy ma Pan jakieś inne objawy i trudności? Warto umówić się na konsultacje z psychologiem, który pomoże przyjrzeć się przyczynom obniżonego poziomu libido i zaproponuje sposoby poradzenia sobie z trudnością.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry!

Diagnoza problemu wymaga osobistej dłuższej rozmowy. Proszę zgłosić się do seksuologa.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam. Warto przyjrzeć się jak realizujecie Państwo Wasz związek? Czy czytał Pan książkę: Kobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa?. Polecam, ponieważ dowie się Pan z niej, jak dbać o związek, aby wciąż był atrakcyjny. Trzeba sobie bardzo zapracować na to, co nastąpi potem, np na udany seks. Przydatne jest wspólne działanie przy wykonywaniu obowiązków domowych i codziennych, podczas wykonywania których można okazywać sobie czułość i zaangażowanie. Samo szykowanie obiadu może "smakować" bardzo erotycznie. Wszystko zależy od was, od Waszej wyobraźni i potrzeb. Dobrze jest zmieniać nawyki codzienne. Kochać się można w rozmaitych miejscach i w różnych godzinach, warto zaprosić żonę na kolację przy świecach, zaprosić na atrakcyjny wyjazd na weekend, wykazać się pomysłowością, przebić się przez codzienną nudę. Gdy popracuje Pan nad rozbudzeniem erotycznym żony, to czując i widząc jej pobudzenie, sam się Pan rozpali. Nie ma innego wyjścia. Powodzenia

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy