Brak ochoty na seks u męża po 7 latach małżeństwa

Dzień dobry.Jestem od 7lat w związku małżeńskim i mój partner nie ma ochoty na współżycie. Pierwsze moje myśli były,że po prostu ma kochankę.Na szczęście mogę to wykluczyć. Następne podejrzewałam,że może jestem zbyt mało atrakcyjna więc postanowiłam przejść metamorfozę,ale to równiez nie pomogło. Pytając go o to dlaczego jest tak a nie inaczej, poprostu mówi ze nie ma ochoty. Nie jest to dla mnie normalnym zjawiskiem fizjologicznym. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych i też wiele czynników wpływa na zmiany poziomu libido. Istotne, co na ten temat uważa sam mąż. Czy w ogóle odczuwa potrzeby seksualne? W jaki sposób je realizuje? W jaki sposób chciałby? Wiele par zauważ spadek częstotliwości współżycia ze stażem związku. Być może przyczyną jest stan zdrowia męża - np. zaburzenia erekcji, stany depresyjne, przewlekły stres? Być może jego cechy osobowości wpływają na unikanie sytuacji intymnych, realizowanie potrzeb w inny sposób (masturbacja, pornografia) lub spadek zainteresowania seksualnością? Być może rolę odgrywają poglądy męża lub przyjęte wychowanie, edukacja seksualna, obserwowanie małżeństwa własnych rodziców? Możliwych przyczyn jest wiele, a odpowiedź na pytanie przekracza możliwości forum. Proszę skonsultować się z psychologiem seksuologiem i rozważyć podjęcie terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!

Zaburzenia libido mogą być następstwem stresu, trudności emocjonalnych, kryzysu ( w tym kryzysu w związku) lub choroby (zarówno psychicznej np depresji, jak i niektórych chorób somatycznych). Ważny byłby czas trwania trudności? I jak układały się wcześniej relacje intymne?
Dobrze byłoby porozmawiać w mężem, zapytać jak on to widzi, co może być przyczyną, zaproponować wspólne poradzenie sobie. Konsultacja lekarska także byłaby dobrym pomysłem, jednak na to mąż musiałby wyrazić zgodę i chęć.