Problemy ze współżyciem i relacją z mężem

Witam serdecznie. Mam problem troche wstydliwy. Jestem spelniona mama 5 letniej corki. Niby wszystko jest ok,ale mam problem jesli chodzi o wspolzycie seksualne z mezem. Otoz,ostatnimi czasy bardzo sie zaniedbalam.Nie chodze do fryzjera czy kosmetyczki.Rozmawialam z mezem ktory potwierdzil ze wciaz mnie kocha..ale jednak podczas stosunku zamyka oczy. Mowi ze nie jestem juz dla niego atrakcyjna. Duzo przytylam.... Szybko nie schudne,ale chcialabym znow podobac sie mezowi. Co moge z tym zrobic?

Na pewno warto działać. Czasem zmiana jest procesem. Jeśli mąż Panią kocha, to działania z Pani strony mające przynieść większą dbałość o siebie i atrakcyjność powinny wpłynąć pozytywnie (nawet jeśli efekty będą widoczne nie od razu a stopniowo). Warto także zapytać męża, co by mu pomogło, co się mu podoba, czego by oczekiwał itp- to także ułatwi Pani powrót do dobrych relacji intymnych.
Jeśli, pomimo zmian, w relacji nadal będzie trudno, warto przemyśleć, czy powodem trudności jest tylko fizyczna strona, czy jednak trudności relacyjne. Wówczas problem będzie można rozwiązać podczas psychoterapii par i małżeństw.

Witam serdecznie. To czy czujemy się atrakcyjne nie zależy od wagi, fryzjera itp. Można bez tego tak się czuć. Wystarczy kilka drobnych trików by polepszyć relacje małżeńskie. Proszę zastanowić się co się zmieniło, bo może problem jest trochę poważniejszy. Wtedy zapraszam do psychologa. Życzę powodzenia

A sobie sie Pani podoba? czuje sie Pani teraz atrakcyjna? Niestety to poczucie bycia atrakcyjna pomaga w udanym zyciu seksualnym i w pewnym stopniu jest odzwierciedleniem tego jak wygladamy. Prosze o siebie zadbac tak, by czula sie Pani dobrze sama ze soba. Pewnie mnostwo czasu poswieca Pani coreczce - ma Pani czas na to, by o siebie dbac? Moze postawila Pani wyzej potrzeby corki niz wlasne - a to niesluszne. To wazne by Pani czula sie dobrze ze soba, bo zdrowi psychicznie rodzice to tez zdrowe dziecko.
Powodzenia w wiosennych zmianach!

Z tego co Pani pisze doskonale wie co powinna zmienić (zaniedbanie, fryzjer, kosmetyczka). Pewnie odnowienie garderoby też by się przydało. Plan raczej długofalowy jak Pani sama stwierdziła razem z dietą i jakimś ciekawym wysiłkiem fizycznym. Póki co komplementy zawsze poprawiają relacje, zwłaszcza w łóżku.
Pozdrawiam.

Witam Panią,

to bardzo naturalne, że ciało po porodzie się zmienia. Jednak atrakcyjność, to nie jest liczba kilogramów, ale raczej to, jak je nosimy :o)
Z Pani listu wynika, że ma Pani świadomość, że pójście do fryzjera, kosmetyczki mogłoby pomóc – jeśli tak, proszę po prostu sprawdzić, czy tak się stanie! Jeśli w związku Państwa uczucie jest żywe, z pewnością znajdzie Pani motywację do tego, by zadbać o siebie w sposób, który jest dla Pani męża ważny. Zachęcam do rozmowy z mężem o tym, co go podnieca (i odpowiedzią wcale nie musi być ‘odchudzone ciało’), co mu się nie podoba (jeśli powie np. że ta piżama, którą nosi Pani przez ostatnie miesiące mu się nie podoba, być może będzie trzeba ją zmienić na inną, którą Państwo mogą kupić razem!). Proszę też pamiętać, że to działa w dwie strony – Pani także ma prawo powiedzieć mężowi, co się Pani w nim podoba, a co jest do zmiany, by Wasze pożycie małżeńskie kwitło. Mężczyźni po ślubie też potrafią się zaniedbać.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel