Problemy w relacjach z mężem a życie intymne

Od czterech lat jestem z mężem od ponad 2 lat nie układam nam się w łóżku mąż bardzo rzadko ma ochotę wszystko robi od niechcenia.Rozmawiałam z nim wiele razy nigdy nie usłyszałam żadnej normalnej odpowiedzi .Próbowałam coś zrobić by poprawić nasze pożycie ale nie było żadnej zmiany.Moim zdaniem problem jest we mnie jestem chora przewlekle choroba zmieniła mój wygląd może nie podobam się mu już taka jaka jestem.Mamy 3 dzieci wiem że na pewno się boi kolejnej ciąży.Nie mogę brać leków anty.

Dzień dobry.

Opisała Pani kilka problemów, nurtujących Pani małżeństwo: niski poziom potrzeb seksualnych u męża, Pani poczucie, że nie jest już Pani atrakcyjna, potencjalny lęk przed kolejną ciążą. Dodatkowym elementem utrudniającym znalezienie rozwiązania jest sugerowany brak gotowości męża do rozmowy na powyższe tematy.
Wydaje się wobec tego, że "domowe" sposoby naprawienia problemów nie zdały egzaminu, dlatego proponowałbym wspólną konsultację psychologiczną. Jeżeli mąż nie wykaże chęci - może Pani spróbować przyjrzeć się swojemu małżeństwu indywidualnie.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Odgadywanie myśli męża i przyczyn Państwa trudności (bez osobistego kontaktu i większej ilości informacji) może być nieskuteczne i nietrafne oraz niedostatecznie pomocne. Zachęcam Państwa do wspólnej konsultacji małżeńskiej (w mojej opinii właściwym kierunkiem byłby psychoterapeuta, niekoniecznie seksuolog). Jeśli mąż nie byłby na to obecnie chętny i gotowy, może Pani także skorzystać z pomocy terapeutycznej indywidualnie. To także może pomóc nabrać świeżego spojrzenia, nowej perspektywy na Państwa sytuację oraz przyjrzeć się i zaopiekować sobą, swoimi możliwościami zmiany.

Pozdrawiam!