Relacje męża z koleżanką

Witam. Mam problem z mezem, Jestesmy 10 lat razem. Jakis czas temu maz zdecydowal sie na kurs polepszajacy jego kompetencje, tam tez poznal znajoma,(mezatke, bezdzietna) Z ktora utrzymuje znajomosc mino tego, ze prosilam go aby zerwal to. Tlumaczy, ze tylko sie kolezanka, ale ja zauwazylam juz na kilku spotkaniach, ze laczy ich jakas wieksza wiez, do tego stopnia, ze porozumiewaja sie wzrokowo. W malzenstwie nam nie ukladalo sie bo maz zaczal chciec zyc rozrywkowo.Co robic?

Dzień dobry,

Mogą Państwo wspólnie udać się do psychoterapeuty, który zajmuje się terapią pary / małżeńską. Taka forma pomocy raczej dostępna jest prywatnie, niż na NFZ.

Warto na początek jasno wyrazić swoje obawy, uczucia i oczekiwania wobec męża, postawić granice. Zapytać go o jego uczucia i potrzeby. Wspólnie znaleźć kompromis, który da szanse na odbudowanie relacji małżeńskiej. Można także skorzystać z psychoterapii par i małżeństw. Warto działać zanim dystans i rozpad relacji uniemożliwi odbudowanie więzi.