W jaki sposób naprawić relacje z mężem?

Hej. właściwie to nie wiem od czego zacząć. Jestem Polką mam 38 lat, męża, dzieci ale nie mam szczęścia. Moje szczęście uciekło jakieś 3 lata temu. Może zacznę od początku. Mąż przyjechał do Szwecji 8 lat temu, ja z dziećmi 5 lat temu. W Polsce byliśmy bardzo szczęśliwi, rodzina była z nas dumna że tak wspaniale sobie radzimy , że się bardzo kochamy. niektórzy może nawet nam zazdrościli naszej miłości gdyż w naszych rodzinach były kłótnie, rozwody i nienawiść. A my byliśmy super szczęśliwi z naszymi dzieciaczkami. Mąż wyjeżdżał za granicę za lepszymi pieniędzmi ja również. Przeżyliśmy bardzo dużo mąż jest alkoholikiem niepijącym od 12lat ja też miałam problem z alkoholem ale poradziłam sobie bez większych problemów. Kiedy przyjechałam z dziećmi do Szwecji ja i mąż mieliśmy bardzo dużo planów. Mąż mówił- będzie wam tu dobrze zobaczycie będziecie szczęśliwi. Uwierzyłam mu ponieważ zawsze chciałam mieszkać w dużym mieście bardzo w to wierzyłam że będziemy szczęśliwi. Wszystko zmieniło się gdy mąż zaczął palić nałogowo marihuanę ja w tym czasie trochę popijałam alkohol nadomiar złego przez to wszystko zdradziłam mojego męża. Poznaliśmy pewne towarzystwo i w naszym życiu pojawiły się narkotyki. Ja chciałam tylko spróbować zobaczyć jak to jest. To były imprezy weekendowe ale po każym weekendzie miałam wielkie wyrzuty sumienia. mówiłam sobie- kobieto co ty robisz jesteś matką masz dzieci. Sama sobie tłumaczyłam że robię żle. Trwało to jakieś 1,5 roku ja przestałam mąż dalej brał i przestawał i tak w kółko. Mieliśmy przez to różne nieprzyjemne sytuacje w domu. Ucierpieliśmy na tym wszyscy. Teraz wcale nie jest lepiej chociaż mąż je st czysty od narkotyków, marihuany ja od alkoholu to nie ma w domu spokoju. Mąż jest wubuchowy, nerwowy robi nam awantury o każdą małą rzecz. Nie potrafi załatwić żadnej sprawy spokojnie. Każda nowa sytuacja, nowy problem zakończony jest kłótnią, wyzwiskami i wypomianiem tego co było kiedyś. Bardzo dużo mąż wraca do spraw z przeszłości o których już dawno się nie mówi i nie myśli. Nie wiem co się stało z moim mężęm to nie jest już ten sam człowiek który był kiedyś. Szukam pomocy jakiejś porady nie potrafię już żyć i funkcjonować z moim mężem jego zmiany nastrojów odbijają się na całej rodzinie. Pozdrawiam Aga

Dzień Dobry Pani Ago,

Zacznę od tego, że spodobała mi się Pani analiza siebie, wydarzeń oraz doświadczeń z eksperymentowania w Państwa związku małżeńskim.

Jest przyczyna i skutek tej przyczyny...

Z jakiegoś powodu poszukiwaliście Państwo indywidualnie i razem "czegoś innego/więcej" czegoś co nadawałoby i intensyfikowało relację emocjonalną między Państwem?
Z Pani relacji wynika, że potrzebuje Pani związku uczuciowego z Mężem, opartym na wzajemnym partnerstwie, na zadowalającej komunikacji, na wspólnych wartościach, na możliwości wyrażania swoich potrzeb oraz na wzajemnym odpowiadaniu na te potrzeby.

Z zaprezentowanej przez Panią relacji w Waszym związku małżeńskim pojawił się kryzys, którego przejście bywa rozwojowe.
Aby tak się zadziało, jest potrzeba podjęcia trudu pracy nad związkiem oraz w związku (tym bardziej, że oboje Państwo macie za sobą historie nadużywania substancji psychoaktywnych, czego skutkiem są m.in. zaburzenia zachowania/afektywne).

Wymagałoby to zaangażowania, otwartości, wysiłku, by zamienić stare, nie funkcjonujące, destruktywne wzory komunikacji/zachowań na nowe/konstruktywne.

Zalecana byłaby dla Państwa terapia małżeńska albo indywidualna psychoterapia, pod okiem Psychoterapeuty.

Jeśli miałaby Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani i Najbliższej Rodzinie Tego, Co jest potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749