Jak mogę poprawić relacje z mężem?

Nie radzę sobie z problemami w związku, straciłam zaufanie do męża, jestem dla niego obojętna, cały dom na mojej głowie. Strasznie mnie męczy już ta sytuacją, co powinnam zrobić?

Kiedy jest kryzys w związku, a zależy Pani na kontynuowaniu go dobrym rozwiązaniem będzie terapia małżeńska, albo systemowa rodziny. Czasami to jak postrzegamy, widzimy relacje jest uwarunkowane naszymi wcześniejszymi doświadczeniami, tym też co wynieśliśmy z naszych własnych rodzin. W czasie terapii dowiadujemy się jak wygląda też perspektywa drugiej osoby, często okazuje się, że wzajemny proces komunikacji, oczekiwań jest rozbieżny, a każdy ze współmałżonków czegoś innego oczekuje od relacji. Jeśli współmałżonek nie jest gotowy pójść na terapię warto skupić się na indywidualnym procesie terapeutycznym, który w oparciu o własne cele pomoże Pani zmodyfikować swoje oczekiwania, bądź spojrzeć na całość z innej perspektywy. Oczywiście terapia będzie skupiać się na wszystkich obszarach, które Pani wyznaczy w procesie. Myślę, że takie rozwiązania są optymalne , żeby czerpać radość i satysfakcję z bliskiej relacji. Zachęcam też do komunikacji ze współmałżonkiem i mówieniu o swoich trudnościach, potrzebach, celach.