Kryzys w małżeństwie i relacje żony z innym mężczyzną

Witam ,jak postąpić w sytuacji gdy ,żona za moimi plecami pisze z kimś SMS-y jest zakochana w mężczyźnie choć cały czas się tego wypiera a ja mam dowody na to mówi ,że odejdzie ode mnie ten mężczyzna nie chce z nią związku to żonie bardziej zależy na nim,żona wszystkim mówi ,że kryzys w naszym małżeństwie nie jest przez nią ona to ukrywa tylko cały czas winę zrzuca na mnie taką zasłonę dymną a to ,że jestem egoistą itd itp co robić w tej sytuacji?jak przekonać żonę do siebie?

Witam,

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, że to, co się dzieje w danym momencie związku nie powstaje z dnia na dzień. Najwyraźniej żona "uzupełnia" z tamtym mężczyzną coś, czego jej brakuje w związku. Proszę otwarcie porozmawiać i spróbować spojrzeć nieco z dystansu. Jeśli obojgu Wam zależy na relacji, warto skorzystać z terapii dla par. Pomoże zrozumieć kryzys, usprawnić komunikację i znaleźć sposoby na zaradzenie trudnościom.

Pozdrawiam

Zachęcam do skorzystania z pomocy poradni małżeńskiej lub psychologa zajmującego się praca z parami i małżeństwami. Rozwiązanie konfliktów, przyjrzenie się realnym emocjom, potrzebom i trudnościom w związku, a także jasna komunikacja pozwoli na nakreślenie dalszych możliwości i celów działania (odnowienie relacji małżeńskiej lub rozstanie). Praca z psychologiem pomoże także przejść przez ten trudny emocjonalnie okres.