Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze spotkaniamia z chłopakiem

Mam 20 lat.Spotykamy się z moim chłopakiem od roku. Mieszkamy 25km od siebie, ja studiuje, on studiuje i pracuje. Od początku byl problem ze spotkaniami, on nie ma czasu,robi cos na uczelnie, pomaga w domu. Mimo ze mowi ze mnie kocha, zaczynam w to wątpić. Ja proponuje spotkania.Po każdym z nich zastanawiam sie czy bylo fajne, ciekawe. Mam wyrzuty sumienia że marnuje mu czas, albo pieniądze jak on płaci.Często płacze bo czuje się ciężarem, a jak mu mowie to sie wkurza i nie widzi problemu...
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Mężczyzna jako ofiara gwałtu

Jeśli on nie widzi problemu, czuje się dobrze w relacji, to Pani wątpliwości mogą oznaczać trudności z Pani strony. Być może wynikają one z poziomu satysfakcji z relacji (czyli leżą w relacji) lub też np zaniżonej samooceny (czyli dotyczą raczej problemów intrapersonalnych). Zachęcam do porozmawiania o tym z kimś bliskim, przyjrzenia się swoim uczuciom i emocjom. Można także skorzystać z pomocy i porady psychologa.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witaj,
Jak widać,szanujesz własne potrzeby i emocje,więc jeszcze raz przekaż je w taki właśnie sposób i zastanów się,czy jesteś gotowa ufać komuś ,kto nie potwierdza tego,co mówi i nie współbrzmi z Twoimi potrzebami lecz karmi się nimi.
Tobie teraz będzie potrzebne czułe wsparcie,więc sięgnij po nie gdziekolwiek możesz,włącznie z psychologiem,ale poinformuj chłopaka,że nie godzisz się dłużej być zaniedbywana.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Na pewno pomoże szczera rozmowa, tak aby każdy powiedział jak widzi to co się dzieje. Proszę powiedzieć swojemu partnerowi o swoich odczuciach, najspokojniej jak tylko Pani potrafi, jeśli będzie chciał niech on podzieli się swoimi. Warto też zasygnalizować, że więcej Pani słyszy od niego aniżeli widzi (to jest bardzo ważne). Co do spotkań to może warto zastosować jakieś urozmaicenie?
Pozdrawiam :)
https://www.facebook.com/psychopedagogeu
http://psychopedagog.eu/blog/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy