Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak dać do zrozumienia chłopakowi, że mi na nim zależy?

Nie dawno poznałam chłopaka i bardzo mi na nim zależy i chlałam bym żeby było coś więcej niż rozmowy internetowe . Jak dać jemu to do zrozumienia ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Najlepiej doprowadzić do spotkania i otwarcie ale bez narzucania jakichś zobowiązań porozmawiać. O tym jak wyobraża sobie swoją przyszłość? W tak młodym wieku często do planowania stałego związku jest jeszcze daleko ale wspólne pasje i dzielenie pozytywnych emocji może taką potrzebę wykształcić.
Pozdrawiam.

0

Witam,

Najlepiej rozpocząć od spotkań w tzw. realu. Propozycja takiego spotkania może również wyjść z Pani strony. Co do okazywania swojego zaangażowania radziłabym poczekać i przekonać się czy spotykając się z osobą na żywo, w różnych kontekstach i sytuacjach, nasze spostrzeganie jej oraz emocje nie ulegną zmianie. Być może zachowania tej osoby bądź nowe informacje, zmienią bieg wydarzeń.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Witam,

w dzisiejszych czasach nie ma nic złego w tym, żeby to ze strony dziewczyny wyszła propozycja spotkania. Być może w Państwa mieście dzieje się coś ciekawego, może Pani zaproponować spotkanie na takim wydarzeniu kulturalnym. A może uprawia Pani jakiś sport i zaproponuje wspólne podejmowanie takiej aktywności jak bieganie, pływanie, a może będzie potrzebowała partnera do gry, np. w tenisa? A może chłopak jest w czymś dobry – np. matematyce i może udzielić Pani korepetycji? Przykłady można mnożyć, jednak Pani powinna oprzeć się na czymś co wynika z Waszych rozmów internetowych – zapewne poznała go Pani już trochę, więc coś na pewno przyjdzie Pani do głowy :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy