Jak pokazać, że mi na nim zależy

Witam. Mam pewien problem i nie bardzo wiem, jak sobie poradzić z nim. Poznałam parę miesięcy temu chłopaka. Od razu dobrze nam się gadało, czułam, że mnie rozumie... Spotkaliśmy się dwa razy. Co z tego, jeżeli ten gościu traktuje mnie tylko jak koleżankę i jakoś nie widać w nim entuzjazmu, żeby to zmienić... Ja ogólnie jestem niestabilna emocjonalnie, mam stany depresyjne, tak twierdzi mój psycholog, nie umiem racjonalnie myśleć, moje wypowiedzi są nieskładne, cały czas mi się wydaje, że ludzie spiskują przeciw mnie, że on, spotykając się ze mną, tak naprawdę chce tylko jednego... Zupełnie sobie z tym nie radzę... Będąc z nim na spotkaniu, nie myślę o tym, czyli o nim, tylko uciekam myślami gdzie indziej, i analizuję to, co powiedział... I we wszystkim widzę podstęp...

Ta znajomość od początku była dziwna. Jemu po prostu nie zależy na kontakcie ze mną, ponieważ odzywa się tylko wtedy, jak ja napiszę i nie wiem, czy jest sens zawracać sobie nim głowę...? Bardzo to jest męczące. Wiem, że miłość nie przychodzi od razu, lecz czuję, że jak czegoś nie zrobię, to zacznie mi się "wymykać"... Proszę o radę, jak mogę mu pokazać, że nie chcę być tylko jego koleżanką... Boję się, że spotykając się z nim, ja się zaangażuję, a on któregoś dnia mi powie np. że ma kogoś i nie będzie mógł mi poświęcać czasu... Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Co składa się na atrakcyjność?

Jakie czynniki wpływają na naszą atrakcyjność? Dlaczego niektórzy wydają się na pierwszy rzut oka interesujący? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o atrakcyjności.

Problemy takie jak: niestabilność emocjonalna, nastawienia ksobne (dopatrywanie się celowych działań na swoją niekorzyść u innych ludzi), zaburzenia myślenia powinny skłonić Panią do wizyty u psychiatry. Być może przeżywane trudności można skutecznie pokonać za pomocą leków.

Odnosząc się natomiast do wątpliwości co do sensu inwestowania uczuć w związek, którego przyszłości nie jest Pani pewna: może Pani powiedzieć chłopakowi o swoich obawach. Myślę, że może Pani wcześniej przetrenować przebieg takiej rozmowy z psychologiem.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty