Dlaczego chłopak nigdy nie napisze pierwszy?

Witam, mam na imię Patrycja (23 lata) . Poznałam bardzo interesującego chłopak (24 lata) na jednym z portali randkowych. Nasza znajomość trwa ok 2 miesięcy. Tylko problem jest taki, że on nigdy nie napisze pierwszy. Jak mu zadam jakieś pytanie to zawsze na nie odpowie, później prowadzimy coś na kształt rozmowy. Mój dylemat polega na tym, że nie wiem czy on nie jest mną zainteresowany, ale jest po prostu miły i zawsze odpowie, czy taki jest jego sposób bycia, czy cokolwiek innego. I nie wiem czy sobie go odpuścić, bo nie ukrywam kosztuje mnie to trochę nerwów?

Dzień dobry,
Niestety nie wiem dlaczego on zachowuje się w taki sposób i tylko on zna prawdziwe powody. Podejrzewam, że może być Panią średnio zainteresowany albo sprawdza zaangażowanie z Pani strony lub udaje, że mu nie zależy. Pisanie ze sobą ok 2 miesięcy w moim poczuciu najprawdopodobniej świadczy o zainteresowaniu drugiej strony, bo to dosyć długo jak na kontakt wirtualny. Warto zwrócić również w takim przypadku uwagę na treść takiej rozmowy a dokładnie na to, czy chłopak wykazuje zainteresowanie Pani osobą np. hobby, czas wolny, rodzina itp. Oczywiście to tylko jedne z wielu możliwych hipotez. Nie podpowiem Pani, co konkretnie zrobić w tej sprawie, gdyż to Pani odczuje konsekwencje swoich decyzji i nie mogę za nie brać odpowiedzialności. Sądzę, że warto dowiadywać się u źródła i mogłaby go Pani spytać o powody takiego zachowania oraz opowiedzieć mu o swojej frustracji w związku z tym. Dobrym rozwiązaniem mogłaby być także propozycja spotkania w realu, gdyż to nieuniknione gdy znajomość się rozwija. Mam nadzieję, że sprawy przybiorą korzystny dla Pani obrót.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/