Dlaczego chłopakowi przestało zależeć na naszym związku?

Z moim chłopakiem znamy się 4 lata. Na początku kolega koleżanka dopiero po ok roku przerodziło sie to w coś więcej.Chciałam Mam 31 on 30 lat.3temu zmarł mój tata po jego śmierci po 5 miesiącach chciał kupić mi pierscionek jednak mu powiedziałam ze to zbyt szybko. Za jakiś czas zaczął rzadziej przyjeżżać nie widzimy się przez ponad 5 mcy tylko smsy,tel. powiedział żebym szukała sobie kogoś innego.Jego mama nie karze mu przyjeżdzać-mówi że nic z tego nie będzie.Nie rozumiem jego?nie zależy mu
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, jak wyglądają Państwa relacje i jak prezentuje się jakość Waszego związku. Nie mam też pojęcia, dlaczego Pani chłopakowi przestało na Pani zależeć. Czy wkradła się jakaś rutyna w związku? Zniknęła fascynacja i zaangażowanie? Wypaliły się uczucia? Napisała Pani jednak bardzo ważne słowa: „Jego mama nie każe mu przyjeżdżać”. Z tego, co zrozumiałam, mama Pani partnera zniechęca go do odwiedzania Pani, dlatego Wasz kontakt ogranicza się do telefonów i SMS-ów. Wydaje mi się, że Pani chłopak może być pod dużym wpływem ze strony mamy, przez co traci na tym Wasza relacja. Zachęcałabym Panią do szczerej rozmowy z chłopakiem, najlepiej twarzą w twarz. Porozmawiajcie spokojnie o swoich marzeniach, oczekiwaniach, pragnieniach, obawach, troskach i wątpliwościach. Odpowiedzcie sobie oboje na ważne pytania: Czy się kochacie? Co do siebie czujecie? Czego Wam brakuje w związku? Czy chcielibyście być ze sobą razem? Dlaczego temat „pierścionka” zniknął, chociaż pojawił się po roku znajomości? Co myślicie o zamieszkaniu ze sobą? Czego się boicie? Zachęcam do szczerej, otwartej i spokojnej rozmowy w cztery oczy. Warto też zadbać o dobry kontakt z matką chłopaka, by miała szansę Panią polubić i zaakceptować jako partnerkę syna.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Trudna sytuacja - widać że mimo wieku chłopak jest pod wpływem matki - zbyt mocna więź z matką w tym wieku sugeruje kłopoty w każdym jego związku. Jednak zadawanie sobie pytania "dlaczego jemu nie zależy' jest skierowane do niewłaściwego adresata... To jego trzeba zaprosić na poważną rozmowę dorosłych osób, żeby ustalić jakie są Państwa oczekiwania, zamiary, plany.. Pozdrawiam A.R.