Agresja i nerwy u chłopaka

mój chłopak jest bardzo nerwowy, nie cały czas ale jak coś go zdenerwuje to nie przebiera w słowach, jest bardzo zdenerwowany, ocenia innych negatywnie, a czasami zdarza się że jest agresywny. proszę o pomoc

Witam,

czy zna Pani sytuację domową swojego chłopaka? Być może jego zachowanie wynika z problemów rodzinnych i osobistych. Często taka huśtawka emocjonalna spowodowana jest konfliktami w sferze prywatnej oraz niekiedy przyjmowaniem substancji psychoaktywnych. Warto zorientować się czy Pani partner nie stosuje w nadmiarze jakichkolwiek używek.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam
Myślę, ze warto żeby spróbowała Pani porozmawiać ze swoim chłopakiem na temat wpływu jego zachowań agresywnych na Pani samopoczucie, na temat odbioru jego zachowań przez otoczenie. Oczywiście ważne jest , aby ta rozmowa ( pewnie będzie potrzebnych kilka rozmów)miała miejsce gdy Pani partner będzie spokojny.Może uda Wam się wspólnie dopracować sposobów powstrzymywania przez chłopaka zachowań agresywnych, wyładowywania napięcia w bezpieczny sposób ( np. bieganie,praca fizyczna). Może być w tym pomocny również psychoterapeuta.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam,

Radziłabym zacząć od spokojnej rozmowy z chłopakiem na temat jego zachowania, a zwłaszcza tego, jak się Pani czuje, kiedy zachowuje się w sposób agresywny. Podczas takiej rozmowy dobrze jest mówić o bardzo konkretnych zachowaniach i swoich uczuciach przez nie spowodowanych. Nie polecałabym sformułowań w formie oskarżeń czy uogólnień (np. "ty zawsze/nigdy..." itp.). Taka spokojna, rzeczowa rozmowa z pewnością zwróci uwagę na (a może nawet uświadomi) problem. Warto również spróbować ustalić wspólnie, co zrobić z tym problemem. Być może Pani chłopk potrzebuje jakiegoś wsparcia, niewykluczone że nawet profesjonalnego, aby poradzić sobie z własnymi zachowaniami.

Życzę powodzenia

Rozumiem, że pisze Pani o tym, że Pani chłopak w niektórych sytuacjach nie panuje nad emocjami i wybucha złością i agresją nie zauważając, że tym Panią rani. Myślę, że problem jest po stronie chłopaka i że mógłby porozmawiać o tym z psychologiem (niskie poczucie wartosci). Myślę, tez, że stoi Pani przed bardzo trudnym zadaniem: otwartej rozmowy z chłopakiem. Może tez warto zbadac poziom hormonów, może jest zbyt wysoki? Na pewno chłopak ma dużo energii, którą może spożytkować podczas ciężkiej pracy fizycznej, pójście na siłownię. To sposób na odreagowanie złości