Agresja po spożyciu alkoholu u chłopaka

Witam! Potrzebuję pomocy! Jestem z chłopakiem 4 lata i mamy taki problem. iż on po alkoholu staje się agresywny oczywiście nie piję non stop tylko okazjonalnie, ale jak już dojdzie do sytuacji w której jest pijany bardzo często się kłócimy przez to i bardzo mnie rani staje się chamski, agresywny potrafi nawet mnie wyzywać i naprawdę padają takie słowa nie do pomyślenia. Mówi, że mnie kocha i po prostu w złości tak wychodzi i nie umie tego kontrolować. Czy ja mam dalej z nim być nie wiem co robić

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, z Pani słów wynika, że alkohol negatywnie wpływa na Pani chłopaka. Uruchamia agresję, którą trudno mu kontrolować. To ważny sygnał. Czasami nawet okazjonalne spożywanie alkoholu może być szkodliwe. Ale przede wszystkim niekorzystnie wpływa na Państwa związek. Myślę, że warto o tym wspólnie porozmawiać. "Tak po prostu w złości" nie może być tak, że Pani jest wyzywana, pada wiele niefajnych słów między Wami. Proponuję bardzo poważną rozmowę o tym, co Pani czuje w takich sytuacjach. Zastanówcie się wspólnie jak można rozwiązać ten problem, który dotyczy Was obojga. Pozdrawiam

Witam, sytuacja, kiedy osoba pod wpływem alkoholu staje się agresywna oznacza, że traci ona nad sobą kontrolę, nie panuje nad swoim zachowaniem i jest sygnałem, że powinna ona zrezygnować z picia alkoholu. Pani chłopak jest przykładem osoby, na którą alkohol działa wybitnie negatywnie, szkodzi on nie tylko sobie, ale niszczy Waszą relację, rani Panią obrażając i obrzucając wyzwiskami. Jeżeli chłopak nie będzie sam potrafił zrezygnować z picia, może zgłosić się do poradni leczenia uzależnień (lista poradni na stronach internetowych Państwowej Agencji Rowiązywania Problemów Alkoholowych www.parpa.pl) i skonsultować się z terapeutą uzależnień. Nieumiejętność rezygnacji z picia może oznaczać poważniejszy problem alkoholowy i konsultacja ze specjalistą i diagnoza ew. uzależnienia od alkoholu byłaby tym bardziej konieczna.