Jak opanować ataki agresji po alkoholu?

Witam! Mam problem dotyczący skutków jakie powoduje nadmiar alkoholu, na co dzień nie piję, nawet nie myślę o alkoholu, zdarza mi się wypić piwo, np. gdzieś w pubie, ale zdarzają się sytuacje - średnio co 2 - 3 miesiące, że przesadzę z piciem, a wtedy zachowuję się agresywnie, bezczelnie, wręcz prostacko, robię awantury z moim partnerem, które przeważnie kończą się szarpaniną i siniakami na drugi dzień. Nie wiem skąd te zachowanie, bo zawsze byłam spokojna. Jestem załamana. :(

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Alkohol działa w różny sposób na każdego człowieka, dlatego trudno przewidzieć skutki picia dla wszystkich. Jeden człowiek po alkoholu będzie nad wyraz spokojny, łagodny, inny z kolei może zacząć zachowywać się agresywnie, prostacko, wulgarnie, bezczelnie. Alkohol należy do depresantów, tzn. że działa tłumiąco na ośrodkowy układ nerwowy. Etanol wykazuje także działanie rozhamowujące, tzn. człowiek pod wpływem etanolu staje się bardziej towarzyski, rozmowny, jest bardziej skory do ryzykownych zachowań, jak brawurowa jazda samochodem czy przygodny seks. Nie każdy styl picia można nazwać uzależnieniem od alkoholu. Pani model picia nie klasyfikuje się jako alkoholizm, ale może świadczyć na pewno o piciu ryzykownym bądź szkodliwym. Zdarza się Pani wypić zbyt dużo co 2-3 miesiące, co prowadzi do awantur z partnerem, rękoczynów i agresji słownej. Nie wolno bagatelizować stylu, w jaki Pani pije. To, że upija się Pani okazjonalnie od czasu do czasu, może być preludium do rozwoju pełnoobjawowej choroby alkoholowej. W jaki sposób może Pani sobie poradzić? Jeżeli chce poznać Pani swój model picia, może Pani wykonać testy do samobadania dostępne w Internecie (np. CAGE, AUDIT). Może skorzystać Pani z pomocy poradni zdrowia psychicznego, poradni psychologicznych albo porozmawiać na temat swoich problemów z lekarzem pierwszego kontaktu. Można też skorzystać z telefonów zaufania, np. Biuro Służby Krajowej AA – tel. 22 828 04 94 albo zajrzeć na stronę internetową Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA – http://www.parpa.pl/). Więcej na temat picia ryzykownego i szkodliwego może przeczytać Pani pod poniższymi linkami: http://portal.abczdrowie.pl/picie-ryzykowne http://portal.abczdrowie.pl/picie-szkodliwe http://portal.abczdrowie.pl/test-cage http://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-alkoholizmu Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty