Agresja u bliskiej osoby uzależnionej od alkoholu

Dzień dobry. Mój brat ma 24 lata i ma problemy z alkoholem. Nie był alkoholikiem ale lubił sobie wypić . Od pewnego czasu zaczęło się z nim dziać coś dziwnego zaczął być nerwowy nadpobudliwy nie spokojny a nawet agresywny . Rzucał rzeczami . Pewnego dnia zatrzymała go policja i zamknęligo w szpitalu psychiatrycznym bo nie było z nim kontaktu.teraz juz poznaje rodzinę. Czy on z tego wyjdzie i co mogło być powodem takiego zachowania ? Jakie leczenie będzie skuteczne. Czy on w ogóle wyjdzie zTego

Dzień dobry.

Najlepiej skonsultować się z ośrodkiem leczenia uzależnień. Alkoholowy problem brata może mieć wpływ na funkcjonowanie całej Pani rodziny, która powinna się obecnie odpowiednio "wzmocnić".

Pozdrawiam.

Szanowna Pani, z tego co Pani pisze brat był hospitalizowany ze względu na zachowania pod wpływem alkoholu, wszedł w konflikt z policją oraz zachowuje się agresywnie jest nerwowy i pobudzony a nawet agresywny. Warto jak najszybciej uświadomić sobie że brat potrzebuje pomocy, gdyż ma problem alkoholowy. Zaprzeczanie, tłumaczenie go lub oszukiwanie siebie i innych że to kwestia nie alkoholizmu a jedynie "lubi sobie wypić" niestety mu nie pomoże. Ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, im szybciej tym większa szansa na wyzdrowienie.