Częste spożywanie alkoholu a uzależnienie

Zauważyłem że coraz częściej zaglądam do kieliszka. Wypijam prawie codziennie 250 gram alkocholu . czy to jest uzależnienie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Przyjmuje się, że jedna standardowa porcja alkoholu to 10 g 100% alkoholu, co odpowiada 30 ml wódki (40%). Jeżeli w ciągu jednego dnia spożywa Pan około 250 g wódki, to oznacza, że spożywa Pan 8 standardowych porcji alkoholu. Nie wiem, jak długo Pan pije, z jaką częstotliwością, ale jeżeli Pan sam zauważa, że coraz częściej zagląda do kieliszka, to jest to sygnał, którego nie wolno bagatelizować. Być może nie jest to jeszcze zespół uzależniania od alkoholu, ale preludium do choroby alkoholowej w postaci picia ryzykownego albo szkodliwego. Przyjęto, że przez picie ryzykowne rozumie się spożywanie średnio 4-5 standardowych dawek alkoholu dziennie w przypadku mężczyzn. Pan przekracza ten limit. Odsyłam do artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/picie-ryzykowne http://portal.abczdrowie.pl/picie-szkodliwe
Zachęcam do konsultacji ze specjalistą w ośrodku leczenia uzależniania od alkoholu.
Pozdrawiam!