Epizody codziennego picia alkoholu

Czy to można zaliczyć do alkoholizmu? Od paru lat mój mąż ma w roku takie okresy, w których pije alkohol codziennie. Czyli załóżmy 11 miesięcy jest spokój, a potem przychodzi ten jeden miesiąc i pije dzień w dzień. Do tego jest agresywny, po prostu nie jest sobą. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Mgr Magdalena Brabec
Mgr Magdalena Brabec Psycholog, Bydgoszcz
71 poziom zaufania

Witam. Może to być alkoholizm. Tyle ile alkoholików tyle stylów picia. Poza tym o chorbie nie świadczy tylko ilość czy czestotliwość picia a wiele czynników, chcoćby to, ze jest to dal Pani jakiś problem.
Magdalena Brabec

Mgr Dorota Szykulska-Paprocka
Mgr Dorota Szykulska-Paprocka
50 poziom zaufania

Dzień Dobry,
na 100 % jest to objaw alkoholizmu - czyli utraty kontroli nad piciem,
proszę poczytać strony : www.parpa.pl ( szczególnie polecam Pani informacje dla osób współuzależnionych). Serdecznie pozdrawiam Dorota Szykulska-Paprocka

Mgr Marta Kołacka
Mgr Marta Kołacka Psycholog, Warszawa
24 poziom zaufania

Witam,
jeśli dobrze rozumiem, Pani mąż nie pije na codzień, ale gdy się to zdarza, to wpada w ciąg, trudno mu się zatrzymać w piciu. Nie wiem, czy problem jest na tyle duży, by nazwać to uzależnieniem, ale Pani mąż na pewno ma problem z alkoholem. Gorąco namawiam Panią na odwiedzenie poradni alkoholowej. Od terapeuty uzależnień dowie się Pani co może Pani zrobić, dostanie Pani też wsparcie emocjonalne, które zapewne bardzo się teraz Pani przyda.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka

Mgr Magdalena Golicz
Mgr Magdalena Golicz Psycholog
93 poziom zaufania

Może to oznaczać już uzależnienie od alkoholu albo picie szkodliwe. Potrzebna byłaby diagnoza w ośrodku specjalizującym się terapią uzależnień. Zachęcam, szczególnie, ze podobne ośrodki oferują także pomoc dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty