Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Epizody codziennego picia alkoholu

Czy to można zaliczyć do alkoholizmu? Od paru lat mój mąż ma w roku takie okresy, w których pije alkohol codziennie. Czyli załóżmy 11 miesięcy jest spokój, a potem przychodzi ten jeden miesiąc i pije dzień w dzień. Do tego jest agresywny, po prostu nie jest sobą. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Witam. Może to być alkoholizm. Tyle ile alkoholików tyle stylów picia. Poza tym o chorbie nie świadczy tylko ilość czy czestotliwość picia a wiele czynników, chcoćby to, ze jest to dal Pani jakiś problem.
Magdalena Brabec

0

Dzień Dobry,
na 100 % jest to objaw alkoholizmu - czyli utraty kontroli nad piciem,
proszę poczytać strony : www.parpa.pl ( szczególnie polecam Pani informacje dla osób współuzależnionych). Serdecznie pozdrawiam Dorota Szykulska-Paprocka

0

Witam,
jeśli dobrze rozumiem, Pani mąż nie pije na codzień, ale gdy się to zdarza, to wpada w ciąg, trudno mu się zatrzymać w piciu. Nie wiem, czy problem jest na tyle duży, by nazwać to uzależnieniem, ale Pani mąż na pewno ma problem z alkoholem. Gorąco namawiam Panią na odwiedzenie poradni alkoholowej. Od terapeuty uzależnień dowie się Pani co może Pani zrobić, dostanie Pani też wsparcie emocjonalne, które zapewne bardzo się teraz Pani przyda.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka

0

Może to oznaczać już uzależnienie od alkoholu albo picie szkodliwe. Potrzebna byłaby diagnoza w ośrodku specjalizującym się terapią uzależnień. Zachęcam, szczególnie, ze podobne ośrodki oferują także pomoc dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy