Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Agresja u partnera po spożyciu alkoholu

Jestem z chlopakiem 12 lat. Mamy 2 dzieci. Problem polega na tym, że kiedy pije jest agresywny wyzywa mnie od najgorszych kiedyś potrafił mnie nawet pobić nie raz. Mówię mu ze ma przestać pić bo się z nim rozejde. Ostatnio przysięgal ze juz nie będzie pił ewentualnie 1 piwo raz na jakiś czas.obiecał to nawet dziecia. Dzisiaj jak przyszłam z pracy widziałam ze coś musiał pić wypieral się ze nie i ze powinnam się leczyć.nawet córka poznała ze pil. Nie zmyslam sobie mam atak paniki kiedy pije.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak zerwać z partnerem?

Dzień dobry!

Osoba, która jest uzależniona od alkoholu nie jest w stanie sama z siebie przestać pić. Wielokrotne obietnice poprawy (i szczera wiara, że tym razem się uda!) są elementem i objawem uzależnienia. Partner powinien zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień. Również Pani uzyska tam informacje, pomoc oraz wsparcie dla osób żyjących z osobą uzależnioną i dla osób współuzależnionych.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Zachęcam do skorzystania z pomocy ośrodka terapii uzależnień- grup dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Będzie Pani mogła nie tylko doświadczyć wsparcia, ale także nauczyć się skutecznie stawiać granice, oddawać odpowiedzialność pijącemu za picie, poprawić poczucie własnej wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa itp. To wszystko pozwoli Pani uniezależnić się emocjonalnie od chłopaka i lepiej radzić sobie z relacji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy