Brak akceptacji chłopaka córki

Co zrobić gdy Rodzice nie akceptują mojego Chłopaka?Na początku wszystko dobrze,jaki porządny Chłopak,nie piję,nie pali,studiuję,ale zaczęło się od tego,że poszedł porozmawiać z moją Mama i zadał pytanie'Czemu Pani mnie nie lubi'i od tego czasu jest wkurzona na niego.Stwierdziła,że jak gówniarz może przyjść z takim pytaniem i wgl rozmawiać.Jestem młoda,mam20lat,On-21,kochamy się,jesteśmy już ze sobą 2 lata i nie wiemy co dalej przez moich Rodziców.Boję się,że go stracę.Już raz straciłam...

Najważniejsze aby miała Pani do siebie zaufanie i wspierała siebie we wszystkich decyzjach. Ma Pani prawo szukać. Może Pani nawet zabłądzić, ale już samo szukanie będzie dawało Pani siłę. I jeszcze jedno - proszę myśleć pozytywnie!

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią Serdecznie,

Jest Pani dorosłą Kobietą i Mama nie powinna decydować o Pani wyborach i decyzjach.

Może ewentualnie doradzić na Pani prośbę, jednak decyzja leży po Pani stronie.
Sugeruję rozważyć spokojną rozmowę z Mamą, w której należy zapytać o prawdziwą przyczynę Jej niechęci do Pani Chłopaka, drążyć temat aż się ujawni i da się przekonać, że nie miała racji.
Być może Pani Mama obawia się utraty relacji z Panią, bo często Rodzice mają tendencje zaborcze w stosunku do Dziecka i stąd takie zachowanie.
W tym przypadku sugerowałabym przekonać Mamę, że w kontakcie między Wami będzie nadal dobrze.
Uspokoić Mamę, że Pani Sympatia jest jak najbardziej w porządku i jest ważny dla Pani i na pewno Mama chce żeby Pani była szczęśliwa.

Życzę udanej rozmowy,
Irena Mielnik-Madej