Jak poznać charakter partnera?

jak rozpoznac czy moj chlopak jest dobrym czlowiekiem czy lepiej go zostawic? jestesmy ze soba od ponad roku, ogolnie jestem z nim szczesliwa, ale on bardzo czesto mnie krytykuje i nie toleruje moich kolezanek, a juz o kolegach nie ma mowy. niby nie zabrania mi niczego ale latwo sie denerwuje. ostatnio moja kolezanka napisala do mnie na facebook'u a on sie obrazil. ale pomijajac te rzeczy jest naprawde wporzadku. co zrobic? jestesmy zareczeni. i nie wiem czy mam sie bac?

Charakter drugiej osoby - to jaki jest poznaje się samoistnie w toku zacieśniania znajomości. Nie ma żadnych szczególnych metod, które w tym pomogą - chyba, że chcesz zrobić narzeczonemu testy psychologiczny. Ale nie o to tu chodzi. Planowanie jakichś intryg, "sprawdzianów", czy innego rodzaju sytuacji, które miałyby pokazać partnera i jego cechy "w pełni" też nie wydają się być efektywne, a ich użycie raczej świadczy o małej dojrzałości.
Wydaje mi się, że Twoje obawy wynikają z braku pełnego zaufania i pewności w związku, w którym jesteś. Być może odczucie to zwielokrotnia fakt, że zaręczyliście się po dość krótkim okresie bycia w związku. Może warto jest się zastanowić jak wyobrażasz sobie wasz związek za 5,10,15 lat - co cię w nim satysfakcjonuje, co denerwuje. Potem - w obliczu Twojej niepewności - warto jest odbyć z partnerem szczerą rozmowę o tym czego od siebie oczekujecie, jakie macie plany, co czujecie itd. Tylko taka rozmowa - a nie porada kogokolwiek z zewnątrz - odpowie na Twoje pytanie "czy mam się bać".

Witam, liczne wątpliwości wskazują, że nie ma jeszcze pewności co do swego partnera, jesteście razem ponad rok, ale biorąc pod uwagę ewentualną perspektywę całego życia razem, nie jest to długo. Ma Pani dopiero 19 lat, proszę dać sobie czas na dalsze poznawanie chłopaka i swoją ostateczną decyzję co do niego. Odpowiedzi na postawione pytania należy szukać w swoim własnym sercu i rozumie.Pozdrawiam