Chęć zerwania z powodu sugerowania zaręczyn

moj chlopak chce ze mna zerwac bo ja chec miec pewnosc i chce zareczyn kocham go ale nie wie co mam robic .

Witam,

może spokojna rozmowa, by ułatwiła Wasz kontakt. Może warto dowiedzieć się, czego chce partner - może potrzebuje więcej czasu, może do tej pory nie myślał o ślubie i po prostu boi się stabilizacji. Zachęcam do spokojnej rozmowy o Waszych potrzebach.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry!

Warto, aby wszystko, co dzieje się w parze było dobrowolne. Partner ma prawo nie chcieć zaręczyn czy ślubu, a mimo to chcieć kontynuowania Waszego związku.
Być może uważa, że na zaręczyny jest zbyt wcześnie? Być może sam chciałby dojrzeć do takiej decyzji i sam wybrać moment zaręczyn, zaskoczyć nimi Panią? A może także w innych sferach (nie tylko zaręczyn) czuje się przez Panią nadmiernie przyciskany, zmuszany do zbyt poważnych deklaracji?
Jest też, niestety, możliwe, że nie wiąże z Waszą relacją planów długoterminowych, bierze pod uwagę rozstanie.

Oczywiście dokładnie tak samo Pani ma prawo chcieć zaręczyn i chcieć ślubu.

Nie każdy związek, nawet jeśli jest w nim silne uczucie, szczera miłość, warto i jest konieczne natychmiast wiązać ślubem. Szczególnie w młodym wieku, pierwszych związkach decyzje mogą być podejmowane przede wszystkim pod wpływem emocji i nie uwzględniać okoliczności, racjonalnych argumentów, doświadczenia, które dopiero Państwo zdobędziecie.

Co dałyby Pani zaręczyny? Dlaczego są tak ważne? Jakie Pani potrzeby zostałyby zaspokojone przez zaręczyny? Dlaczego uważa Pani, że dałyby one "pewność"?

Pozdrawiam!