Planowanie ślubu i brak satysfakcji ze swojego związku

Jestem w związku od 10 lat. Nadal tkwię w narzeczeństwie, nie mieszkam z partnerem. Jakiś czas temu zaczęłam myśleć głębiej o naszym związku tzn. zaczęłam myśleć o ślubie, wspólnym zamieszkaniu. Niestety mój partner, mimo iż popiera moje zdanie, odkłada wszystko na bok. Tak na prawdę wszystko ja muszę załatwiać np. wypytywać o sale i wolne terminy wesela, szukać ofert mieszkań i kredytów. Mam już tego dość!Zaczyna nudzić mnie ten związek, partner mnie denerwuje. Co mam robić?Tkwić w tym związku?

Warto sobie usiąść i na spokojnie zastanowić się czego Pani oczekuje od związku. Jaki według Pani jest tzw. "związek idealny" i co sprawia, że ten, w którym Pani aktualnie jest - nie mieści się w tych ramach. Proszę to sobie wszystko wypisać, a następnie, na spokojnie i po partnersku porozmawiać o tym z partnerem. Bez oskarżeń, bez złości, bez żalu - powiedzieć, co Pani czuje i czego by oczekiwała od narzeczonego. Sądzę, że tylko poważna, rzeczowa rozmowa może cokolwiek rozwiązać. Być może w Pani narzeczonym też siedzą jakieś emocje, których nie ujawnia, a które mogą być kluczowe dla Waszego związku.
Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nikt nie może podjąć za Panią takiej decyzji. Dlaczego uważa Pani, że "tkwi" w związku? Jakie są jego dobre strony? Dlaczego jesteście Państwo parą? Co Was łączy? Co daje Pani szczęście w tej relacji? A jakie Pani potrzeby nie są zaspokojone? Być może jest możliwe, że jeśli uświadomi je Pani sobie i zaprosi do rozmowy partnera - coś zmieni się na lepsze.

Pozdrawiam!