Dlaczego partner w wieku 36 lat nie dążył do ślubu i skonsumowania związku?

(Były) narzeczony lat 36, ja 35, zwiazek 5letni, nie mieszkalismy nigdy ze soba i...nigdy nie uprawialismy seksu. Facet uzsadania do dzisiaj względami religijnymi, jednocześnie już nie dązy do slubu, do wspolnego zamieszkania, nie ma zadnej inicjatywy. Mieszka z rodzicami. Mamy stabilna sytuacje zawodowa.

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, były narzeczony wykazał się brakiem gotowości do stworzenia pełnej relacji partnerskiej, czy małżeńskiej, tłumacząc to względami religijnymi.

Myślę, że z jakiegoś powodu obawia się bliskości, zaangażowania i odpowiedzialności za związek, dodatkowo przestrzegając zasad religijnych.

Z jakiegoś powodu i Pani "wytrwała" w takim związku, chowając swoje potrzeby i pragnienia - i to jest temat, któremu warto byłoby, żeby się Pani przyglądnęła.

Zapraszam serdecznie Panią do rozmowy, na Skype.

Życzę Pani wartościowego związku,
Irena Mielnik-Madej

Powodów takiego zachowania może być wiele. W ostatnich latach wiele osób ma problem z wejściem w dorosłe życie, utrzymaniem zobowiązań, czy podjęcie odpowiedzialności za drugą osobę.
Ważniejsze jednak wydaje mi się dlaczego Pani ich nie zna, nie rozmawiała Pani z partnerem na ten temat? To bardzo ważne by mówić sobie czego się oczekuje, jasno przedstawiać swoje wizje przyszłości. Związek oparty na zgadywaniu,domyślaniu najpewniej nie da poczucia bezpieczeństwa, o które też przecież chodzi. Być może sposobem na Pani problem będzie rozmowa z narzeczonym?
Czy zaręczyny zostały zerwane? Z jakiego powodu? Z czyjej inicjatywy? Być może to również jest ważne w kontekście Pani pytania.
Pozdrawiam serdecznie