Witam Panią. To rzeczywiście bardzo emocjonalna i bardzo stresująca sytuacja. Rodzina pochodzenia zawsze będzie stanowić tło dla każdego związku - a małżeństwa szczególnie. Warto aby przemyślała Pani wraz z narzeczonym jakie są Wasze oczekiwania dotyczące małżeństwa, co dla Was jest ważne i na czym Wam zależy? Zastanawiające jest też dlaczego Panią tak porusza zachowanie narzeczonego wobec jego rodziny? Jeżeli nadmiar emocji utrudnia Państwu porozumienie się - wówczas warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą systemowym (tj. pracującym z parami). Już teraz wie Pani, że temat rodziny narzeczonego jest dla Pani i dla niego ważną i wrażliwą sferą - i nie należy tego lekceważyć, bo prędzej czy później ten temat powróci. Serdecznie pozdrawiam.
Witam Panią. Napisała Pani o nagłym zwrocie w Pani życiu. Z pewnością jest to trudna a zarazem bardzo ważna próba w Państwa relacji. Jest w Pani opisie taki aspekt, który najbardziej zwraca moją uwagę. Dużo w nim Pani odpowiedzialności i winy za taki przebieg sytuacji. Pisze Pani o kłótniach i że to Pani miała pretensje o zaangażowanie narzeczonego w sprawy swojej rodziny. Chciałbym Pani na to zwrócić uwagę. Poczucie winy i odpowiedzialność jednej z osób w związku to nie jest sytuacja, która wróży powodzenie. Niestety w naszym kraju i normach panujących to kobiecie przypisuje się odpowiedzialność za tzw. atmosferę i ciepło w związku. Proszę zwrócić uwagę, że Pani narzeczony nie zachowuje się tak jak by chciał Wasz związek ratować i widział swoją część odpowiedzialności. To Pani sama siebie zapewnia, że on Panią kocha (a jakie od niego ma Pani teraz dowody?). Wiem, że to może zabrzmieć dla Pani dziwnie, ale może to jest czas dla Pani by sobie doprecyzować jakiego pragnie Pani związku, jakie warunki powinny być spełnione. To czy Będziecie Państwo razem nie zależy tylko od Pani, od Pani narzeczonego również. Jeśli chodzi o Pani nastrój może warto pomyśleć o doraźnej pomocy psychologicznej. Pozdrawiam Panią.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Kryzys po rozstaniu z partnerem – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Wątpliwości u narzeczonego dotyczące ślubu – odpowiada Maria Fraszewska
- Staranie się w związku po ślubie – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Problemy przed ślubem – odpowiada Lek. Marta Mauer-Włodarczak
- Miłość i plany na przyszłość z partnerem bez ślubu – odpowiada Mgr Joanna Kołodziejczyk
- Rozstanie i zostawienie partnerki z dzieckiem – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Wypalenie w związku przed ślubem – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Rozstanie z powodu braku wolności w związku – odpowiada Mgr Barbara Owczarska
- Miłość do innego mężczyzny i nieszczęśliwy związek małżeński – odpowiada Maria Fraszewska
- Jak wyprowadzić się do narzeczonego, nie urażając rodziców? – odpowiada Mgr Anna Suligowska
artykuły
Rozbita rodzina a depresja
Rodzina jest jednostką, która ma zapewniać odpowie
Koronawirus w Polsce. List lekarki z Rybnika zdradza, że liczba chorych na koronawirusa jest wyższa niż pokazują oficjalne dane
Wpis lekarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyc
Recenzja książki "Życie pod psem, który wabi się Depresja"
Książka „Życie pod psem, który wabi się Depresja"