Wątpliwości u narzeczonego dotyczące ślubu

Jestem z chłopakiem 6.5 roku od 1,5 roku jesteśmy narzeczonymi we wrześniu mamy ślub.3 tygodnie temu powiedział mi że ma wątpliwości i nie wie co do mnie czuje czy to przyzwyczajenie.W jego życiu niedawno pojawiła się jakaś dziewczyna jest od niego 11 lat młodsza coś chyba tam było ale nie wiem co twierdził że mnie nie zdradził i że z tego nic nie będzie.On chce ślubu mimo że mnie nie kocha a jak się spotyka ze mną to jest ok tak jakby się nic nie zmieniło.Boi się ślubu czy coś poważniejszego?

Witam. Myślę, że to pytanie powinna Pani zadać narzeczonemu. On musi wiedzieć czego chce i Pani również. Co Pani da małżeństwo bez miłości? Tylko cierpienie, poniżenie, a jak przyjdą na świat dzieci...wolę nie myśleć o tym jaki los je czeka. Myślę, że warto z nim konkretnie porozmawiać, jak najwięcej rozmawiać, może warto trochę odpocząć od siebie... może przeczekać, decyzję musi podjąć Pani. Bo to Pani życie, a decyzja o ślubie niesamowicie ważna. pozdrawiam

Przeżywa jakiś kryzys, wątpliwości- być może związane z uświadomieniem sobie wagi decyzji, odpowiedzialności, a być może także swojego wieku w kontekście zmiany sposobu myślenia o sobie, zmiany ról życiowych. Jest to ważny sygnał i warto się temu przyjrzeć. Może narzeczony powinien nad tym popracować? Mogą Państwo także skorzystać z pomocy psychologicznej dla par.

Wątpliwości przed taką poważną decyzją są jak najbardziej normalne. Jest Pani bardzo młodą osobą. Być może to Pani powinna poddać w wątpliwość swoją decyzję o ślubie. Czy naprawdę jest Pani pewna, że kocha Pani swojego narzeczonego, czy może tylko przywiązała się Pani do niego i do myśli o ślubie? Czasem kobiety są tak szczęśliwe, że ktoś chce się z nimi ożenić, że nie zastanawiają się nawet nad tym czego tak naprawdę pragną. Czego Pani pragnie od życia? Czy chce Pani poślubić mężczyznę, co do którego ma już Pani obecnie wątpliwości, który nie wie czy panią kocha, ale mimo to chce dotrzymać obietnicy? Jeśli się pobierzecie, a nie wiadomo czy się kochacie, to jaki będzie cel tego małżeństwa? Myślę, że dobrze by było żeby zadała sobie Pani dużo więcej takich pytań, dotyczących własnych uczuć, pragnień, marzeń i tego co Pani jest gotowa z ręką na sercu wybrać w życiu. Z wszystkimi konsekwencjami.

Pozdrawiam i powodzenia