Czy brak woli ślubu oznacza koniec związku?

Witam pisze ponieważ w mojej głowie jest metlik. Zacznę od tego że z obecnym Mężem jestem od 7 lat mamy 2 dzieci i od 2 lat jesteśmy po ślubie cywilnym. W Lipcu tego roku mamy wziąść ślub kościelny i tu moje pytanie brzmi czy powinnam go odwołać gdyż mąż coraz częściej mówi mi że go niechce czy po zrezygnowaniu ślubu kościelnego powinnam dalej z nim żyć. Czuję się ostatnio strasznie słysząc to 5 razy w miesiącu jestem tym wszystkim zmęczona nie wiem co mam robić co postąpić.

Witam, proszę szczerze porozmawiać z mężem z jakiego powodu nie che brać ślubu kościelnego, czego się obawia, dla Pani jest to ważne. Usłyszała Pani wielokrotnie od męża że chce z tego zrezygnować. Czy w związku z tym odczuwa Pani niepewność co do uczuć partnera? Jesteście Państwo małżeństwem, macie dwójkę dzieci. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień dobry,
myślę, że ślub to bardzo indywidualna kwestia. Rozumiem, że mają Państwo cywilny i ślub kościelny miał być dla Pani dopełnieniem związku? Pytanie czym taki ślub jest dla Pani męża, czy nie chce go, bo nie chce go z Panią, czy nie chce go po uważa, że to nie potrzebne, że już go Państwo przecież mają, że obawia się bycia w centrum zainteresowania itp. Warto poważnie z mężem porozmawiać, dowiedzieć się z jakiego powodu nie chce ślubu kościelnego. Następnie myślę, że warto wspólnie podjąć decyzję co dalej. To o czym należy pamiętać, to o emocjach, żeby nie podejmować emocjonalnych decyzji, warto zawsze wszystko przemyśleć. Tak naprawdę po takiej szczerej rozmowie będzie Pani zapewne wiedziała czy ten związek nie ma sensu, czy to w ogóle nie jest problem w Państwa związku, a zupełnie w czymś innym.
Pozdrawiam A. Pacia