Problem z seksem po 11 latach od ślubu

Jesteśmy po ślubie od 11 lat.Od 1,5 roku nie współżyjemy z mężem on ciągle szukał wymówek.Teraz ja nie nalegam on nie ma nic przeciwko i tak żyjemy z dnia na dzień.Podejrzewam,że jest uzależniony od pornografii bo znalazłam w jego komputerze strony o takiej treści jak też logowania na sex kamerki.Nie mam już siły walczyć o nasz związek zwłaszcza,że on nie widzi problemu i wszystkiemu zaprzecza nawet jak ja mam na to dowody.Jest typem kobieciarza.Co jakiś pojawiały się też wyskoki w bok.Co robić?

Witam, uzależnienie od pornografii, zdrady,,,ile jeszcze chce Pani znieść w imię jak rozumiem miłości do męża? To jest Pani życie , Pani decyzja,, Sytuacja sama z siebie się zapewne nie zmieni, jeżeli ma Pani tego dość, trzeba postawić mężowi ultimatum,, albo terapia albo separacja i w dalszej kolejności rozwód. Istotą uzależnienia jest między innymi zaprzeczanie problemowi, mąż nie podejmując leczenia raczej dalej będzie udawał i oszukiwał. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Napisała Pani, że nie ma już sił, by walczyć o związek, co rozumiem jako rozważanie decyzji o rozstaniu z mężem, wobec czego trudno coś Pani doradzić. Można jednak zauważyć, że Pani działania przypominają bardziej szukanie "haków" na męża, niż próbę naprawy jakości związku.
Jeżeli jest Pani rzeczywiście zainteresowana poprawą relacji z mężem, warto skorzystać z terapii. Dobrze byłoby, by była to terapia par. Przedtem natomiast należałoby przeprowadzić otwartą rozmowę z mężem, podczas której trzeba byłoby podzielić się z nim swoimi wnioskami oraz przedstawić "ofertę" wspólnego uczestnictwa w terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam.