Jak radzić sobie z wątpliwościami przed ślubem?

Witam. Jestem 5 lat w związku i za miesiąc bierzemy ślub. Niestety wiecznie się zastanawiam czy robię dobrze. Mój chłopak to dobry chłopak, ale jest problem. Alkohol pije raz na tydzień lub może dwa, gdy przychodzi rodzinny grill czy spotkanie ze znajomymi. Ogółem na codzień nie ciągnie go do alkoholu. Natomiast gdy już się napije to przestawia mu się w głowie i się że wszystkimi kłóci, że mną z mamą z bratem że wszystkimi. I ostatnio już mu każdy powiedział że problem jest z nim nie z nami. Wczoraj rozmawiałam z nim na ten temat że musi się zmienić bo ja nie czuje się bezpieczna mając zakładać z nim rodzinę. Z jego mama martwiny się żeby na swoim weselu się nie upil bo się pokloci że wszystkimi i dopiero będzie wstyd. Rozmawiałam z nim powiedział że wie że źle robił i że nie edzie siebie pilnować a na weselu nie dam plamy. Wierzyć i dać szansę czy może jednak odejść bo myśl że będę miała w życiu źle mnie zastanawia bardzo mocno. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji wnioskuję, że skoro pojawiły się u Pani wątpliwości, to inspirowałabym Panią, by wziąć pod przysłowiowe szkło
powiększające te wątpliwości, za słowami Pani:
" ... Rozmawiałam z nim powiedział że wie że źle robił i że nie edzie siebie pilnować a na weselu nie dam plamy... ."

Zachęcałabym Panią do szczerej rozmowy z Pani Narzeczonym o rozważeniu przez Niego kontrolnej konsultacji neurologicznej oraz psychologicznej, by mógł zrozumieć przyczynowość swojego postępowania, po spożyciu alkoholu.

Myślę, że przydatna mogłaby być dla Pani rozmowa z Psychologiem,
o niepokojących Panią symptomach (u Pani Narzeczonego), co mogłoby być dla Pani pomocne, w podjęciu optymalnej dla Pani decyzji.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype lub telefonicznego.

Serdeczności i tylko pomyślności decyzyjnej Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605