Jak przekonać chłopaka do ślubu?

Nie wiem od czego zacząć żeby wypowiedź nie była haotyczna... Może od tego, że mam chłopaka z którym jesteśmy od 8 lat. Ja mam 27 on 32 lata. Gdy miałam 20 lat wymyśliłam sobie, że do 25 roku życia będę miała już swoją rodzinę i chłopak też o tym wiedział... Gdy miałam 24 lata zaczełam rozmawiać z chłopakiem o ślubie ale powiedział tylko, że przyjdzie na to czas... No to myśle ok w sumie mam dopiero 24 lata... Za rok znowu ponawiam pytanie i otrzymuję taką samą odpowiedź już mi było przykro bo

Dzień dobry!

Wzięcie ślubu jest ważną życiową decyzją i jest (a z pewnością powinno być) decyzją dobrowolną. Jest możliwe, że z jakiś powodów Pani partner nie chce wziąć ślubu - teraz, w najbliższej przyszłości lub w ogóle. Z pewnością jest to temat, o którym warto rozmawiać. Ma Pani prawo poznać poglądy, odczucia, wrażenia partnera związane ze ślubem. Jednocześnie jednak on ma prawo nie mieć jeszcze całkowitej pewności co do swojej decyzji, nie wiedzieć, czy chce się ożenić - lub zdecydować z pełnym przekonaniem, że jednak na pewno nie.

Przede wszystkim warto jednak, żeby sama zastanowiła się Pani, jak ważny jest dla Pani ślub i DLACZEGO.

W każdym związku pojawiają się momenty, kiedy na nowo trzeba zastanowić się, jak bardzo do siebie pasujemy i czy nasze potrzeby są zgodne, możliwe do pogodzenia - czy możemy nadal być razem w taki sposób, abyśmy oboje byli szczęśliwi i żadne nie cierpiało.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza