Zmiana zachowania partnera przed ślubem

Witam, mam problem ponieważ jestem z chłopakiem już 7 lat było fajnie na początku planujemy ślub mamy już datę i wszystko w sierpniu mamy się pobrać ale teraz się zastanawiam nad tym ponieważ On się już tak nie interesuje mną ani nie rozmawia jak dawniej i co po ślubie też tak będzie? mam obawy kiedyś tak nie było i teraz tak jest mówię mu że się zmienił i nie jest tak jak dawniej on na to nic.. Ja do niego mówię miłe słowa a On już zapomniał języka w buzi

Witam,

okres przed ślubem i ślub jest trudny dla większości ludzi. Możliwe, że Pani partner odczuwa stres z tym związany. Z pewnością pojawiły mu się różne obawy związane z tym, jak będzie wyglądało Państwa życie po ślubie. Wszystko to jest naturalne.
U Pani również pojawiły się obawy związane ze ślubem: samo pytanie "czy będzie tak po ślubie" jest jedną z obaw. Proszę zwrócić uwagę na to, że Pani zachowanie też się zmieniło: wcześniej nie mówiła Pani partnerowi, że "się zmienił i nie jest tak jak dawniej". Co więcej:, oczekuje Pani na to reakcji. Dla partnera jest to stresująca sytuacja zatem możliwe, że nie potrafi odpowiedzieć na takie zarzuty (które może odbierać napastliwie).

Zachęcam do spokojnej rozmowy z partnerem. Proszę rozmawiać o tym, co Pani czuje i zapytać co czuje partner. Tematy powinny być jak najbardziej konkretne (czyli odnoszące się do konkretnych sytuacja - sformułowanie "zmieniłeś się" nic nie mówi, bo nie wiadomo o co chodzi). Na przykład można partnerowi powiedzieć "gdy siedziałeś na kanapie a ja wnosiłam zakupy, to poczułam się ignorowana i zrobiło mi się przykro". Albo "chciałam, żebyś pomógł mi w tych zakupach", itp. Rozmowa (spokojna) o swoich odczuciach na podstawie sytuacji, które miały miejsce może pomóc znaleźć przyczyny i rozwiązanie Państwa, z pewnością różnych, odczuć i obaw.

Jeśli to nie pomoże, zachęcam do kontaktu z terapeutą par.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Dzień dobry.

Opisanymi przez Panią wątpliwościami należałoby się podzielić z chłopakiem. Nie byłaby również pozbawiona sensu wspólna konsultacja psychologiczna, podczas której przy pomocy specjalisty przyjrzelibyście się wzajemnej relacji i przyczynom obecnego stanu rzeczy.

Pozdrawiam.