Zmiana zachowania u partnera po ślubie

Kilka miesięcy temu wyszłam za mąż. Mój Mąż pracuje i mieszka za granicą. Ja kończę studia w Polsce, jesteśmy więc małżeństwem na odległość.Mój Mąż bardzo się zmienił po ślubie, szuka powodu do kłótni, chce mnie kontrolować, zabrania mi się spotykać ze znajomymi, nie toleruje spóźnień z pracy(muszę mu meldować smsem jak wrócę). Czy to przemoc psychiczna? Prosiłam Męża by poszedł na terapię ale mnie nawyzywał od najgorszych:( Co robić?

Witam. Niestety, rzeczywiście wygląda to na przemoc psychiczną, manipulację przemocą, kontrolowanie i zabieranie wolności tego jest przejawem. Znajduje się Pani w trudnej sytuacji. Jeśli jeszcze Pani się go nie boi, to warto podejmować szczere rozmowy. Jeśli będzie Pani ubliżał, to warto zadbać o siebie. Nikt nie ma prawa poniżać, ubliżać, lekceważyć, krzyczeć, pomiatać. Jak radzić sobie w sytuacji przemocy, jak się bronić, dowie się Pani kontaktując z Niebieską Linią (internet i telefon). Porady psychologiczne, prawne i praktyczne są darmowe. Myślę, że warto od razu poradzić się psychologa, zrozumie i da wsparcie. Powodzenia

To co Pani opisuje nosi znamiona przemocy psychicznej. Takiego stanu rzeczy nie może Pani tolerować. Trzeba wyznaczyć ostre i jasne granice, również ingerencji męża w Pani prywatność.