Próba pogodzenia się z mężem i załagodzenia kryzysu

Witam. Od roku nie możemy się dogadać z mężem. Wychowuje trójkę dzieci a mąż pracuje. Ciągle się kłócimy o byle co. On ma psa jego hobby a ja nic. Nie mogę wyjść nigdzie sama mieć dodatkowych zajęć bo muszę być w domu. To bardzo trudne nie mieć nic co się lubi. Gdy o tym rozmawiamy zawsze wybucha kłótnia. Moje plany dla niego się nie liczą. Jak rozmawiać, co zrobić aby przetrwać zły czas?

Witam. Powinna Pani nie odpuszczać. Każdy jest pod tym względem wolnym człowiekiem i to jak opisała Pani męża to jest zabieranie Pani wolności i nosi znamiona przemocy psychicznej,a w świetle prawa, zahacza to już o przestępstwo.
Magdalena Brabec

Może warto spróbować terapii małżeńskiej? Obecność negocjatora, mediatora pozwala często dostrzec zupełnie nowe aspekty i strony partnera, odkryć na nowo różne rzeczy i odkopać, to, co było już znane, ale przysypało się warstwa kurzu codzienności, przyjrzeć swojej relacji, wartościom, podziałowi obowiązków itp. Często jest łatwiej, gdy obok jest ktoś, kto z jednej strony jest bezstronny i niezaangażowany emocjonalnie a z drugiej potrafi coś naświetlić, podkreślić czy pokazać.