Konflikt z przyszłym mężem

Dzień dobry. Piszę do Państwa, ponieważ nie wiem już, co mam robić. Nazywam się Magdalena i mam 25 lat. W tym roku oświadczył mi się Mężczyzna mojego życia. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Jednak coś zaczęło się psuć. Każdy zaczął na nas naciskać, kiedy ślub itd. Mój narzeczony powiedział, że trochę go to przytłoczyło. Chcieliśmy najpierw sami nacieszyć się tym szczęściem, a nie planować już natychmiast. Mój narzeczony nie ma dobrego wzorca, tzn jego ojciec źle traktował mamę, są rozwiedzeni.

Witam serdecznie, co prawda część mężczyzn ma lęki związane z wiązaniem się, przed utratą wolności a także lęki przed bliskościę ale to trochę zbyt mało informacji aby sensownie na to pytanie Pani odpowiedzieć. Radziłbym udać się do psychoterapeuty lub psychologa zajmującego sią terapię par ewentualnie poradzić się samemu on-line.
Pozdrawiam Krzysztof Dudziński

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią serdecznie. Decyzja o wspólnym życiu, ślubie jest bardzo trudna. W naszej kulturze przyjęło się, że wszyscy się cieszą na te okoliczność, co być może nie pozwala młodym osobom doświadczać również innych uczuć tj. lęk, utrata swobody, konieczność dogadania się z drugą osobą, wspólne plany. Myślę, że tym trudniej jest osobom, które w domu rodzinnym widziały wiele bolesnych sytuacji.
Tutaj chodzi o Państwa związek, więc zdania innych można wysłuchać, ale działać należy w zgodzie ze sobą. Myślę, że bardzo istotna jest otwarta rozmowa między Panią, a partnerem, gdzie każda ze stron mogłaby powiedzieć o swoich potrzebach i obawach.
Jeżeli teraz lub na jakimkolwiek późniejszym etapie Państwa związku pojawiłyby się poważne trudności pomiędzy Państwem, proszę pamiętać, że zawsze możecie skorzystać z pomocy terapeuty par. Zazwyczaj jest to zaledwie kilka spotkań, a w obecności doświadczonego terapeuty można sobie wyjaśnić bardzo wiele ważnych kwestii.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl