Czy jest to objaw napadu lękowego, fobii?

Witam. Mam pewien problem. Gdy znienacka pomyślę o śmierci, nie zdarza się to bardzo często, raczej rzadko, myśli o niej też w żaden sposób mnie nie męczą, ale gdy np przeczytam coś o przemijaniu albo czasem bez konkretnego powodu taka myśl przyjdzie mi do głowy, zaczynam się bardzo bać. Zaczynam bardzo szybko oddychać, często płakać, a po wszystkim przez jakiś czas drżą mi ręce bądź nogi. Czy jest to objaw napadu lękowego, fobii? Czy to jeszcze normalne? Obserwuje to od czasów podstawówki

Witam, lęk przed śmiercią jest lękiem pierwotnym, i jest
związany z naszym instynktem samozachowawczym.
Odczuwanie lęku związane ze śmiercią czy przemijaniem jest więc normalne. Najlepiej o tym nie myśleć. Na wszeli wypadek odwiedziłbym psychoterapeutę lub zamówił sobie konsultację - online. Pozdrawiam miło Krzysztof Dudziński

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią serdecznie. Lęk przed śmiercią jest jednym z podstawowych lęków jakich doświadczamy w życiu. Każdy z nas go przeżywa, chociaż różnimy się, jeżeli chodzi o jego intensywność. Z tego co jest napisane widać, że Pani przeżywa go dosyć intensywnie, ale myśli o śmierci nie dręczą Pani, nie pojawiają się często. Nie widzę tutaj nic takiego, by diagnozować stan fobii lub silny napad lękowy. Jeżeli jednak opisywany stan znacznie by się nasilał, może Pani skorzystać z pomocy doświadczonego psychoterapeuty. Praca terapeutyczna pomaga w radzeniu sobie z lękiem, co nie znaczy, że zupełnie eliminuje go z naszego życia. Chodzi raczej o zmniejszenie jego intensywności.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl