Czy można stosować Controloc z lekami na depresję?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Czy mogę zażywać Controloc 20mg z lekami na depresję? ( Afobam i ApoSerta) dodam ze lek Controloc biorę 2x dziennie ( rano i wieczorem) boje się, ze może zaszkodzić.

Witam Panią Serdecznie,

Odnośnie Pani pytania, zapraszam Panią do zapytania jednak lekarza Panią prowadzącego.

Życzę Pani Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam. Pytanie niewątpliwie powinna Pani zadać swojemu lekarzowi psychiatrze na kolejnej wizycie kontrolnej. Zdecydowałam się jednak odpowiedzieć na Pani maila, ponieważ zauważyłam, że jest Pani bardzo młodą osobą. Często depresja ma swoje podłożenie nie tylko genetyczne, ale również emocjonalne, czy środowiskowe. Leki działają jedynie na objawy, łagodząc je. Może warto przyjrzeć się przyczynom i nad nimi popracować?
Proszę rozważyć konsultację u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty, by dowiedzieć się, czy jest możliwa praca terapeutyczna w przypadku Pani choroby. Z efektów dobrze prowadzonej terapii mogłaby Pani korzystać później przez wiele lat.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl