Bolesne uderzenia serca u 27-latki

Bardzo proszd o opinie kardiologa. Od 3mies okolo mam cos dziwnego z sercem. Otoz czuje jakby strasznie mocne,czasem bolesne uderzenie serca jakby podeszlo gdzies w strone gardla przy tym przez ta sekunde czuje strach, i jakby mnie zatyka. Trwa to doslownie sekunde,dwie. Najczesciej zdarza sie gdy szybko ide,jak biegne,to zawsze.a ostatnio nawet w spoczynku czasem. Mam nerwice ale ostatnio jest lepiej i nie mam tetaz stresow.biorr propranolol w dawce malej,15mg na dobe.cisnienie 105/60

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na objawy somatyczne.
Jednak z mojej strony sugerowałabym wykonanie badania tzw. Echo serca i jak najbardziej konsultacja u Lekarza kardiologa.

Serdeczności,
Irena Mielnik-Madej

Witam. Konsultowałam zadane przez Panią pytanie z lekarzem kardiologiem. To co Pani odczuwa to dodatkowe pobudzenia komorowe serca, których przyczyna może być różnorodna (również emocjonalna). Najczęściej mają one charakter łagodnej arytmii, ale przy tego typu zaburzeniach należałoby wykonać badanie echo serca (usg serca) i holterta ekg (całodobowe monitorowanie pracy serca).
Po niezbędnej wizycie u kardiologa może Pani rozważyć konsultację u doświadczonego psychoterapeuty. Są liczne badania, które potwierdzają skuteczność psychoterapii w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl