Stosowanie Arypiprazol na schizofrenię

Mam schizofrenię, od tygodnia przyjmuję arypiprazol w dawce 15mg. Niestety pojawiła się u mnie akatyzja, z którą nie mogę sobie poradzić, wizytę mam za niecałe 2 tygodnie. Czy są jakieś sposoby na złagodzenie tego stanu? Czy można doraźnie stosować benzodiazepiny (mam w domu kilka tabletek Cloranxenu)?

Zachęcam do skontaktowania się ze swoim lekarzem (często jest możliwość przyspieszenia wizyty w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych). Psychiatra zdecyduje o zmianie leczenia (powinna ona być stopniowa) i ewentualnie o włączeniu leku mającego złagodzić uboczne objawy w postaci akatyzji. Ważne jednak, aby odstawienie czy zmiana leku odbywały się pod ściśłą kontrolą lekarza.