Nerwica z napadami paniki

Dzień dobry, Mam 24 lata i cierpię na nerwicę z napadami paniki. Ostatnio otrzymałem od psychiatry Lafactin (wenlafaksyna) 75mg i Alprox 0,5mg w razie napadów paniki. Lafactin biorę od 2 dni i pojawiły się objawy takie jak: bezsenność, zaburzenia ruchu, nadpobudliwość ruchowa, lekkie drżenie, rzadkie oddawanie moczu o intensywnej barwie, brak apetytu, panika. Strasznie się boję, proszę o poradę czy brać kolejną dawkę, podobno ma się unormować po czasie, ale jednak czuje się fatalnie. Pomóżcie.

witam serdecznie,
wątpliwości związane z zażywaniem leków najlepiej wyjaśnić z lekarzem, który je zalecił, będzie to istotną informacją dla lekarza, który prowadzi Pana leczenie i zna historię Pana choroby.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.
Zachęcam Pana również do skorzystania z psychoterapii. Może Pan korzystać z pomocy w ramach nfz (np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego) lub w prywatnym gabinecie.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna
www.psycholog-psychoterapeuta.com
Katowice

Witam Pana. Rzeczywiście w przypadku farmakoterapii jest tak, że czasami trzeba poczekać, żeby lek zaczął prawidłowo działać. Rozumiem jednak, że bardzo źle Pan się czuje. Watro, by skontaktował się Pan ze swoim psychiatrą, dzwoniąc na numar ośrodka w którym przyjmuje lub też na jego numer prywatny. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, może się Pan zgłosić do innego psychiatry, od którego szybciej uzyska Pan doraźną pomoc.
Jest Pan młodym człowiekiem z dosyć silnymi, męczącymi objawami. Oprócz leczenia farmakologicznego (czasami niezbędnego w przypadku nasilonych objawów, ale też leczącego skutki choroby, a nie jej przyczyny) warto udać się na konsultację do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Tam po przeprowadzeniu wywiadu specjalista zaproponuje Panu metodę leczenia zaburzenia na które Pan cierpi. Osobiście polecam szczególnie pracę w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl