Kłótnie z mężem i agresja bez powodu

Witam .Mój mąż ostatnio jest bardzo nerwowy ,wybucha złością z byle powodu czasami reaguje agresją ,chciałabym mu bardzo pomóc ,nie wiem w jaki sposób może jakieś leki uspokajające,jednakże nocne godziny pracy którą wykonuję pewnie mu to uniemożliwiają?Proszę o poradę gdzie powinniśmy się zgłosić ,może jakieś badania wykonać.Bardzo dziękuję

Warto na początek zgłosić się do psychologa. Zdiagnozuje i zapropnuje pomoc (możliwe metody poradzenia sobie, psychoterapia), a w razie potrzeby poleci dalszych specjalistów (neurolog, psychiatra).

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. To co w Pani opisie najbardziej przykuwa moją uwagę to Pani duża koncentracja na mężu. Doświadczając agresji z jego strony stara się Pani szukać pomocy dla niego. W takiej sytuacji traci Pani siebie z pola widzenia a przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Chciałbym Pani zwrócić uwagę na pewną zależność. Jeśli zachowanie (zwłaszcza bliskiej osoby) nie mieści się w ogólnie przyjętych normach to jedną z hipotez, którą zaczynamy brać pod uwagę jest to, że może owo zachowanie być wynikiem jakiejś choroby. Ta perspektywa z kolei będzie nas skłaniać do szukania pomocy dla tej osoby. Czy to Pani brzmi znajomo? Obawiam się jednak, że Pani mąż może stosować w Waszym związku przemoc a wówczas jest to sytuacja, w której potrzebuje Pani zająć się swoim poczuciem bezpieczeństwa. Proszę odwiedzić stronę pod tym adresem www.niebieskalinia.pl (i sprawdzić czy treści tam zawarte nie odnoszą się do Pani obecnych doświadczeń). Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam. W Pani mailu widać wyraźną troskę o małżonka, pragnie go Pani wesprzeć, poszukać pomocy dla niego. Pani postawa świadczy o dużym przywiązaniu do męża. Dobrze byłoby, gdyby mąż chciał korzystać z tego, że Pani pragnie mu pomóc. Należy zaproponować mu konsultację u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Tam po porzeprowadzeniu rzetelnego wywiadu specjalista zapewne zaproponuje właściwą metodę leczenia, głównie radzenia sobie z emocjami i złością. Jeżeli niezbędna będzie pomoc farmakologiczna psycholog poleci wizytę u lekarza psychiatry.
Nie wiem tylko, czy mąż zechce zgłosić się na wizytę. Jeżeli będzie odmawiał radzę, żeby to Pani zgłosiła się do psychoterapeuty. Ja polecam szczególnie pracę terapeutyczną w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym. Podejmując psychoterapię będzie Pani łatwiej zrozumieć, dlaczego wybrała Pani właśnie takiego partnera i wmocni się Pani na tyle, by móc sama rozmawiać z nim na temat tego, jak jego zachowania wpływaja na Panią i całą Państwa rodzinę. Czasami jak chcemy bardzo komuś pomóc zapominamy o sobie. Jest również tak, że jak zaczynamy od bliskich wymagać zmiany zachowania, to jest to bardziej skuteczne, niż wyłącznie troska o bliską osobę. Być może, by móc cokolwiek zmieniać mąż powinien zobaczyć, że brakiem kontoli nad swoim zachowaniem rani nie tylko siebie, ale również całą rodzinę. I właśnie z tego powody należy podjąć leczenie.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl