Co jest powodem agresji u 4-latka?

Mój 4 letni syn od pewnego momentu stał sie strasznie Agresywny , przeklina ... Nie umiem sobie z Nim poradzic . Próbowałam rozmawiać ale on niechce odpowiadac , gdy go o coś zapytam. Dodam, ze tego roku urodziłam córeczke . I tak już myślałąm czy nie czuje sie w jakis sposób odtrącony. Syn od wrzesnia idzie do przedszkola , boję sie ze sobie nie poradzi, zamknie sie w sobie, nie nawiąże kontaktu z rówieśnikami. Czy mam udać sie do psychologa ? Może ja Robię coś nie tak? Proszę o porade!:)

Witam,

proszę skorzystać z konsultacji psychologa dziecięcego lub systemowego, wymagana jest szczegółowa diagnostyka zachowania dziecka.

Pozdrawiam serdecznie

Rzeczywiście spotkanie z psychologiem rodzinnym może być pomocne. Nie tylko wesprze Panią w roli rodzica, ale także pomoże zrozumieć przyczyny zachowania synka. Jest możliwe, że to zachowanie ma związek ze zmianami jakie już zaszły i nadal zachodzą w Waszej rodzinie (mogą być dla Malca źródłem lęku i stresu, z którym radzi sobie poprzez złość i agresję). Psycholog wskaże możliwe sposoby radzenia sobie z trudnościami, a także wspierania synka, adekwatnego reagowania zarówno na jego potrzeby jak i zachowania.