Czy powodem tej agresji jest zazdrość?

Witam, mam dwu letniego synka a przy okazji zajmuje się córeczką mojej siostry również dwu letnią. Mój Antoś jest często bardzo agresywny, bije ją gryzie czasem bez powodu a powtarzanie, że tak nie wolno nie przynosi żadnego skutku. Myślałam już nawet o wizycie u psychologa... Może powodem tej agresji jest zazdrość lub to że zbyt wiele czasu spędzają razem a przecież nie są rodzeństwem?

Witam, bardzo dobrze Pani robi, że reaguje od razu na agresywne zachowania synka, ważna jest konsekwencja, powtarzać że nie wolno tak robić, że to boli, stanowcze "nie", oraz uzbrojenie się w cierpliwość. Synek w ten sposób nie nauczy się, że agresja jest sposobem na osiągnięcie celu. Proszę rozmawiać z dzieckiem, o emocjach które czuje, może być to reakcja na zmianę jaką jest obecność córki Pani siostry, również zmiany związane z wiekiem i etapem rozwojowym dziecka. Proszę się zastanowić w jaki sposób można pomóc wyładować, w bardziej konstruktywny sposób nadmiar energii i emocji. Poświęcić czas na wyjaśnienie sytuacji gdy maluch się uspokoi. Oczywiście może Pani wrócić się do psychologa dziecięcego, zastanowić się jakie metody w tym przypadku będą skuteczne.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że decyzja o kontrolnej konsultacji psychologicznej byłaby pomocną.

Z mojego punktu widzenia zazdrość może być jak najbardziej przyczyną takiego zachowania Pani Synka.

Z życzeniami wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej