Jak pokonać zazdrość o siostrę partnera?

Witam. Mam 22 lata i problem z zazdrością o siostrę partnera. X(27lat) i siostra(32). Nie mam problemu z tym, że chłopak spotka się z kumplem czy pogada z kimś zupełnie mi to nie przeszkadza.... Ale gdy rozmawia że swoją siostra trzy razy dziennie i słyszę "buziaaa Monia" jej ciągle smsy... Mmsy.... Typu" Pamiętaj Bro że jesteś najcudowniejszym facetem na swiecie i że Cie Kocham strasznie mocno buziaki " aż mnie trzęsie na sam widok.... Boję końcu czyim facetem jest moim?

Witam, jest Pani zazdrosna o siostrę swojego partnera. Według Pani opisu wynika że są ze sobą zżyci, utrzymują bliski kontakt. Proszę się zastanowić co leży u podstaw tej zazdrości. W jakim sensie relacja między rodzeństwem może wpłynąć według Pani na jej relację z chłopakiem. Porozmawiać z partnerem, o swoich oczekiwaniach, potrzebach. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie.
Wyobrażam sobie, że ta sytuacja jest dla Pani trudna i budzi emocje. Trudno na podstawie tak niewielu informacji ocenić relacje Pani partnera z siostrą. To co mogę zaproponować to szczerą rozmowę z partnerem na temat tego jak czuje się Pani w sytuacji kiedy siostra rozmawia z nim w taki sposób i tak często kontaktuje się. Być może Pani partner nie widzi w tym nic złego. Rozmowy tego typu nie należą do najłatwiejszych. Ważne, aby przebiegały one w atmosferze spokoju, bo jeśli będą towarzyszyły temu silne emocje i pretensje skutek może odwrotny do zamierzonego. Pani partner może się poczuć "między młotem, a kowadłem" i nie podjąć rozmów na ten temat lub odebrać to jako atak. Jeśli mimo szczerych rozmów sytuacja się nie zmieni, a Pani nadal będzie czuła zazdrość o jego kontakty z siostrą to warto spotkać się z psychologiem w Pani miejscu zamieszkania, aby wspólnie zastanowić się co może Pani zrobić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Katarzyna Troć
www.sensum-psycholog.pl

Witam, polecam skorzystanie z konsultacji psychologicznej, która może pomóc ustalić dlaczego zażyła relacja partnera z siostrą jest dla Pani trudna. Czy obiektywnie, relacja ta wykracza mocno poza "zwyczajową" relację między rodzeństwem (np. ma wpływ na Wasze życie, decyzje partnera itp. i jest to temat do poważnej dyskusji z partnerem), czy jest to może nieprzepracowany problem z Pani przeszłości, który teraz odbija się na Pani życiu prywatnym. Konsultacja z psychologiem może pozwolić na przyjrzenie się sytuacji z różnych perspektyw, a to może przełożyć się na obniżenie poziomu Pani emocji. Pozdrawiam, Monika