Jak poradzić sobie z tą zazdrością partnera?

Witam. Jestem ze swoim partnerem już 5 lat. Niestety od jakiegoś czasu ujawnia się u niego bardzo duży problem z zazdrością. Mianowicie o wszystko ma do mnie pretensje. Chociaż raz w tygodniu ma do mnie pretensje ze go zdradzam i muszę wysyłać zdjęcia gdzie jestem, co robię i z kim. Legginsów nie mogę nosić bo według niego, robię to specjalnie aby inni patrzyli na moje pośladki. Bluzek z dekoltem, również nie mogę nosić bo według niego robię to po to aby inni patrzyli na moje piersi. Ostatnio kupiłam sukienkę swoich marzeń (za jego zgodą) ale jak już doszła to od tygodnia mi robi awanturę że ma za duży dekolt i jak jej nie wyrzuce to koniec z nami! i ciągle ma pretensje, że on chce mieć normalną dziewczynę a nie modelkę. Gdzie ja naprawdę ubieram się schludnie i normalnie jak każda inna kobieta. Tylko spodnie i t -shirt... Naprawdę nie mam już siły do niego ale wiem, że on mnie kocha i robi to nieświadomie bo się boi że mnie straci. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, ponieważ nie chce odchodzić ale już coraz mniej mam sił aby w tyk tkwić...

Witam, jest Pani z partnerem od 5 lat. Partner Panią kocha ale okazuje Pani zazdrość, ma pretensje o to jak Pani się ubiera, podejrzewa zdradę. Ma Pani poczucie że nie ma już siły do partnera. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem. Rozumiem, że jest Pani trudno. Na spotkaniu z psychologiem otrzyma Pani możliwość aby dłużej porozmawiać i zastanowić się jak sobie poradzić z tą sytuacją i jakie ma Pani możliwości.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka