Jak walczyć z zazdrością partnera?

Mój partner jest chorobliwie zazdrosny chociaż nie ma do tego podstaw. Ponadto uważa że zawsze ma rację, poniza mnie, wyzywa, szarpie jak nie chce na niego patrzeć. Do dzisiaj pyta się mnie ilu miałam partnerów, przegląda moje rzeczy z przeszłości, próbuje mi udowodnić że nie byłam niewinna- kłócimy się o rzeczy nawet z przed 10 lat mimo iż z nim jestem 2 lata. Problem nasila się po alkoholu. Jak nie chce przyjąć jego przeprosin to wymusza je siłą na siłę mnie calujac itp. Co robić pomocy

Witam,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą.Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Opisuje Pani relację przemocową. Proszę zaproponować mężowi konsultację psychologiczną dla par. Jeżeli zgodzi się, ustalicie Państwo dalsze działania z terapeutą. Jeżeli nie, proszę skonsultować się z psychologiem indywidualnie. Z całą pewnością obecna sytuacja może się pogłębiać i żadne z Państwa nie będzie potrafiło przerwać jej obecnego kształtu bez pomocy profesjonalisty. Pozdrawiam.