Chorobliwa zazdrość partnera i przemoc psychiczna - jak z tym walczyć?

Mam straszny problem z partnerem otóż jest chorobliwie zazdrosny. Chciałabym mu jakoś pomóc ale nie wiem już jak. Jego zachowanie jest nie do wytrzymania i jest coraz gorzej. O wszystko jestem oskarżana, co chwilę mam sprawdzany telefon, kontroluje moje wyjścia z domu. Często się kłócimy, jest agresywny, poniża mnie, wyzywa od najgorszych, pluje, szarpie, popycha. Strasznie go kocham, mamy 2 miesięczna córkę ale nie potrafię już wytrzymać. Zawsze wyciągam pierwsza do niego rękę bo on nigdy nie potrafi przeprosić, próbowałam z nim setki razy porozmawiać ale zawsze cała wina i tak spada na mnie. Proszę o pomoc.

Pani partner ma głęboki problem, ale dopóki sam nie chce się leczyć, to niestety nic nie można poradzić. Ale... może Pani podjąć terapię własną, by umieć stawiać jasne granice niedopuszczalnym granicom partnera. Być może to go skłoni do zadumy, do zmiany.